Dolar : Alış : 3.9170 / Satış : 3.9241
Euro : Alış : 4.6375 / Satış : 4.6459
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir9°CKarla Karışık Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 13758 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Büyükşehir Oyun Yazma Yarışması düzenliyor

28 Kasım 2015 - 527 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Büyükşehir Oyun Yazma Yarışması düzenliyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu (DBŞT) “6. Ebdurrehîm Rehmî Hekarî Kürtçe Oyun Yazma Yarışması” düzenliyor. Yarışmaya katılmak isteyenler için son başvuru tarihi 25 Mart 2016.

DBŞT, Kürtçe oyun yazarlığını geliştirmek, yeni ve genç yazarları oyun yazarlığına teşvik etmek, Kürt tiyatro edebiyatına ve Kürt tiyatro topluluklarının repertuarına yeni ve güncel metinler sağlamak amacıyla “6. Ebdurrehîm Rehmî Hekarî Kürtçe Oyun Yazma Yarışması”nı düzenliyor.

İlk Kürtçe oyun olan “Memê Alan (1918)”in yazarı Ebdurrehîm Rehmî Hekkarî adına düzenlenen yarışmanın Seçici Kurulu’nda Dr. Ghotbedin Sadeghi, Gazî Bamernî, Şaliko Bêkes, Leyla Batgi ve Kawa Şêxê bulunuyor. Yarışma sonucunda ilk üçe giren eserler, üçer bin TL ile ödüllendirilecek. Ödül alan metinler Şehir Tiyatrosu Repertuar Kurulu tarafından değerlendirilecek ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yayınları arasında kitap olarak basılacak. Son başvuru tarihi 25 Mart 2016  olan yarışmanın sonuçları, mayıs ayının ilk haftasında açıklanacak ve ödüller sahiplerine verilecek.

YARIŞMANIN BAŞVURU ŞARTLARI

Yarışmaya katılmak isteyenler için şartlar şöyle: “Konu sınırlamasının olmadığı yarışmada oyunlar, özgün yeni çalışmalar veya roman, öykü, şiir, anı gibi yapıtlardan uyarlanabilecek. Oyun metinleri en az 30.000 (otuz bin)  bilgisayar karakter vuruşlu olmalıdır.  Yarışmaya gönderilecek oyunlar son başvuru tarihine kadar hiçbir yerde yayınlanmamış, ödenekli veya profesyonel tiyatrolarda oynanmamış, yarışmalarda ödül almamış olması gerekmektedir. Her yazar en fazla bir oyunla yarışmaya katılabilir. Başvuruda bulunan yazarlar adlarını, adreslerini, kısa özgeçmişlerini ve telefon numaralarını üzerinde rumuzlarının yazılı olduğu kapalı bir zarfta ve yine üzerinde rumuzları yazılı olan oyun metni ile birlikte göndermelidir. Kimlik bilgileri kapalı ve rumuzlu zarfta bulunmayan metinler ise yarışma dışı tutulacaktır. Son başvuru tarihi 25 Mart 2016 olan yarışmaya, katılacak yazarlar oyunlarını imkanlar dahilinde CD veya dijital bir formatta Şehir Tiyatrosu’na teslim edilebilecek veya posta ile gönderilebilecek. Yarışmaya başvurmak isteyenler için adres: Elazığ Caddesi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Yenişehir/Diyarbakır Tel: 0412 223 49 42.”

b90c3557a61a887cb566204d08aac170_XL

248 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika