Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7545 / Satış : 4.7630
Euro : Alış : 5.4969 / Satış : 5.5068
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Diyarbakır’ın eğitimi tartışıldı

13 Ocak 2016 - 565 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Diyarbakır’ın eğitimi tartışıldı

Diyarbakır İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı düzenlendi. Yenişehir İlçesi Mehmetçik İlkokul toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Vali Yardımcısı Remzi Kattaş, Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Yücel, İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata, Maarif Müfettişleri Başkanı Eyüp Demir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, şube müdürleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Yapılan toplantıda eğitim-öğretim hizmetlerinin daha etkili ve verimli kullanılmasına yönelik çalışmalar, TEOG, YGS ve LYS sınav sonuçlarının değerlendirilmesi, başarıyı artırmak için gereken tedbirler, okullaşma oranı, okullardaki derslik ihtiyaçları ve çözüm önerileri görüşüldü.

DANIŞMA KURULUNUN HEDEFİ

İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata toplantıda yaptığı konuşmada, “Bilindiği üzere Danışma Komisyonunun, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliğinin 24 üncü maddesi doğrultusunda her yıl toplanarak, Diyarbakır’ın eğitim ve öğretim hizmetlerinin il düzeyinde sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar hakkında, millî eğitimin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda çözüm önerileri hazırlayarak, eğitim ve öğretim hizmetlerinin toplumsal ihtiyaçlara cevap verecek şekilde geliştirilmesine esas olacak ilke ve yöntem önerilerinde bulunduğunu söyledi

BAŞARIYI YAKALAMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞMAK LAZIM

Diyarbakır genelinde bin 615 eğitim kurumu bulunduğunu hatırlatan Hurata, “Bu eğitim kurumlarında il nüfusunun neredeyse üçte birine tekabül eden yaklaşık olarak 500 bin öğrencimize, 20 bin öğretmen, 2 bin okul yöneticisi ve yaklaşık olarak 3 bine yakın personel ile hizmet vermekteyiz. Eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanında ilimiz eğitim kalitesinin arttırılması, sınıf mevcutlarının istenilen sayıya indirilebilmesi ve daha kaliteli eğitim sağlanabilmesi için yeni eğitim yatırımları, onarım ihtiyacı olan okullarımızın onarılması gibi diğer idari iş ve işlemleri de paydaşımız olan kurumlar ile koordineli olarak yürütmekte, gece gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeden çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Ancak şu önemli hususu belirtmek isterim. Bizim başarıyı yakalamamız için, çok çalışmamızla birlikte sizlerle birlikte planlı, programlı ve koordineli bir çalışma yürütmemiz büyük önem arz etmektedir” dedi.

 “TAVSİYE NİTELİĞİNDE KARARLAR ALACAĞIZ”

Hurata, günümüzde artık daha erken yaşlarda başlayan eğitim ile çocuklarımızı çağın gerekleri doğrultusunda yetiştirmeye çalıştıklarını belirterek, “0-6 yaş grubu aralığındaki çocuklarımızın fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmaya ve yeteneklerinin o yaşlarda ortaya çıkarılmasına yönelik programlarla başlayan eğitim hayatı, ömrümüzün her döneminde devam etmektedir. Eğitimin toplumun üzerindeki rolü ve işlevini hepimiz hayatın her anında görüyor ve birebir yaşıyor, günün ihtiyaçlarına uygun eğitim süreçlerinden geçmiş, milli ve manevi değerlerine bağlı, vizyon sahibi bir insan kaynağının, toplumun temel gücü olacağının inancını hepimiz taşıyoruz. Bu temel gücü en iyi şekilde yetiştirmenin büyük sorumluluğunun da biz eğitimcilerde olduğunun bilincindeyiz. Ancak hedeflerimize ulaşma yolunda sizlerin katkı ve desteklerinin bize büyük bir güç katacağını ifade etmek istiyorum. İlimizin eğitim alanında çıtasının yükseltilmesi, eğitim ortamından uzak kalmış çocuklarımızın eğitim-öğretim ortamına kazandırılması, okullarımızın yürütülen eğitim faaliyetlerine çevresel etkilerin değerlendirilmesi ve alınabilecek tedbirleri konuşarak, eğitim yöneticileri olarak bizler ve paydaş kurumlarımız, okul yöneticilerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz olarak sizlerin destekleriyle bu kuruldan ilimizin eğitim çalışmalarına rehberlik edecek tavsiye niteliğinde kararlar alacağız” şeklinde konuştu.

KATTAŞ: “EN ÜCRA YERLERDEKİ YAVRULARIMIZA ULAŞTIK”

Vali Yardımcısı Remzi Kattaş ise, Toplantıya katılan her yöneticinin, öğretmenin, velilerin ve öğrencilerin görüşlerinin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Sorunların yerinde tespiti için sizler ve fikirleriniz bizlere rehberlik edecektir. Eski bir Milli Eğitim Bakanlığı mensubu olarak 4,5 yıl Bakanlık Müfettişi olarak görev yapmış, Diyarbakır’ımıza da 2006 Mayıs ayında göreve gelmiş ve kendimi her zaman eğitim-öğretim camiasının içerisinde bulmuşumdur. Bulunduğum bölgede ve yörede en ücra noktalara kadar giderek eğitim-öğretim çalışmaları nedeniyle yavrularımızla bir araya gelmişimdir. Diyarbakır Vali Yardımcılığı görevine başladığımdan bu yana da İl Müdürümüz ile birlikte kurumlarımızda yöneticilerimizle, öğretmenler odasında öğretmenlerimizle, sınıflarda öğrencilerimizle bir araya gelip onların durumlarını, ihtiyaçlarını sorarak onlarla bir araya geldik. Yine aynı şekilde sendikalarımızla bir araya geldik, notlarımızı aldık. Bütün ilçe milli eğitim müdürlerimizle Çınar’da toplantılar gerçekleştirip sorunları yerinde görüp tespit edip, ona göre de hedefleri belirleyerek geleceğe daha emin adımlarla ilerleyeceğiz. Danışma Kurulumuz da yapılan bu çalışmalar bağlamında önemli bir görev üstlenerek elimizde bir fırsat olarak duruyor. İnşallah bu fırsatı değerlendirmeye çalışacağız. Bu çalışmalarla güzel şehrimizi yaşanan sıkıntılara rağmen el birliğiyle, iyi niyetle daha güzel günlere taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.

TEOG, YGS VE LYS SINAV SONUÇLARI DEĞERLENDİRDİ

Toplantı daha sonra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Süleyman İlge ve Aslan Özdemir tarafından TEOG, YGS ve LYS sınav sonuçlarının değerlendirilmesi, yatırımlar, okul, derslik yapımı ve ihtiyacı, okul veya eğitim kurumu olarak kullanılabilecek uygun resmi kurum binalarının tahsisi, belediyelerin eğitime ayırması gereken katkı başlıkları altında bir brifing verildi. Brifingin ardından katılımcıların görüş ve önerileri alındıktan sonra toplantı sona erdi.  (Sait BAYRAM)

Diyarbakır'ın eğitim tartışıldı Diyarbakır'ın eğitim tartışıldı (1) Diyarbakır'ın eğitimi tarışıldı

315 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika