Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7545 / Satış : 4.7630
Euro : Alış : 5.4969 / Satış : 5.5068
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AB Hibe programları anlatıldı

11 Nisan 2016 - 421 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»AB Hibe programları anlatıldı

AB Hibe programları anlatıldı

Dicle Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi işbirliğiyle “AB Hibe Programlarıyla Proje Hibeleri, Avrupada Kariyer Fırsatları ve AB Mali Destekleri” konulu toplantı düzenlendi.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen toplantıya konuşmacı olarak Dicle Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Bahar Burtan Doğan, Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi proje danışmanlarından Uzman Fatma Aydın, Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Uzman Abdullatif Tuncay ve Diyarbakır AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Mehmet Nezir Güneş katıldı.

Bireylere eğitim hayatından çalışma hayatına geçiş yapacağı döneme kadar geçen her aşamada kariyer uzmanlarının destek vermesinin, bu alanda toplumsal bilinç ve farkındalığının hakim kılınmasının ve kariyer planlamalarının işin uzmanları tarafından yapılmasının kritik önemine dikkat çeken Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Bahar Burtan Doğan, “ Bu meyanda; Dicle Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi  olarak kariyer planlamasını “ Doğru işe doğru kişiyi yerleştirme ”düsturu temelinde oluşturmaktayız. Kariyer merkezimiz de öğrencilerimize yönelik insan kaynakları veri tabanı ile işletmelerin personel talepleri ile ilgili veri tabanları çakıştırılarak işgücü arz ve talebini bir araya getirilmesi temel amaçlarımızdandır” dedi.

Toplantıya konuşmacı olarak katılan, Dicle Üniversitesi Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi proje danışmanlarından Uzman Fatma Aydın “Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus+ Gençlik Programları ve Avrupa Fırsatları” hakkında katılımcılara bilgi verdi. Konuşmasında ERASMUS + Programı kapsamında hazırlanabilecek projelerin içeriklerine, Avrupa Gönüllülük Hizmetine ve Erasmus + programının gençlere sunduğu eğitim imkânlarına yer veren Aydın, geçmiş dönemlerde Türkiye Ulusal Ajansının yurt dışında düzenlediği eğitimlere katılan, Erasmus + programı kapsamında uluslararası projeler yürüten ve Avrupa Gönüllülük Hizmetinden faydalanan gençlerin deneyimlerini  paylaştı. Aydın, ayrıca öğrencilerin yerellerinde Erasmus+ hakkında irtibata geçebilecekleri kurum, kuruluş ve kişilerin iletişim bilgilerine de konuşmasında yer verdi.

AB’nin üye ülkelere ve üye aday ülkelerine sağlamış olduğu Mali Desteklerin Amacı ve Hedefi  hakkında açıklamalarda bulunan  Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Uzman Abdullatif Tuncay, üyelik süreçlerindeki Kopenhag Kriterlerinin gerçekleştirilmesinin  Türkiye açısından  yaratacağı zorluklara dikkat çekti.

Son olarak AB’nin Türkiye’yi birliğe almak istemesinin nedenleri ve Türkiye’nin Birliğe katılıma isteğinin bunca geçen uzun zamana rağmen halen ilk günkü gibi istiyor olmasının nedenleri üzerinde kısa açıklamalarda bulunan Uzman Abdullatif Tuncay, mali desteklerin sağlamış oldu hibe programlarının sonucunda Türkiye’ye katacakları ve Türkiye’nin AB ye katacağı değerlerden söz etti. Bu programlarla Türkiye toplumunda amaçlanan ve yapılması gereken reformlar üzerinde duran Tuncay, öğrencilerin sorularını da cevapladı.

348 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika