Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir23°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Altaç: “Amaç Türkiye’nin önünü kesmek”

12 Mayıs 2016 - 619 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Altaç: “Amaç Türkiye’nin önünü kesmek”

ASKON DİYARBAKIR BAŞKANI ALTAÇ: "AMAÇ YENİ DÜNYA DÜZENİNDE TÜRKİYE'NİN ÖNÜNÜ KESMEK"

ASKON Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Paralel yapı ve terör odaklarının amacının yenidünya düzeninde Türkiye’nin önünü kesmek olduğunu ifade eden Altaç, bu odakların istediklerini almak için her yolu deneyeceğini söyledi.

TÜRKİYE EDİLGEN KONUMA DÜŞÜRÜLMEK İSTENİYOR

Aydın Altaç, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce ‘Biz PKK ve Kandil’de toplanan 10 terör örgütü ile mücadele ederken, içeride bir başka terör örgütüyle daha mücadele ediyoruz. Bu, emniyete ve güvenlik birimlerimize sızmış bir terör örgütü. Bu iki taşeron yapı da, Türkiye’nin istikrarını, demokrasisini ve ekonomisini sabote etmek için görevlendirildiler. Fethullah Gülen Zaman Gazetesi’nde ve Samanyolu yayınlarında, HDP’li bir hükümetin restorasyon hükümeti olacağını ilan ederek, CHP ve MHP üzerinde baskı kurmaya kalktı’ açıklamasını yapmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’ye gidişiyle birlikte PKK ile birlikte ABD’de eylem kararı alan ABD’deki paralel yapı üyeleri, PKK bayrakları altında Türkiye düşmanlığı yaptı. ‘Katil Türkiye’ sloganları attı. Türkiye’de eskiden beri hep hükümet gitsin diye çırpınan gruplar olurdu bugün ise Cumurbaşkanı gitsin lobisi oluştu. Terör örgütlerinin ortaklıkları da bu noktada devreye giriyor. Bunu ilk Kandil dillendirmişti. Daha sonra Almanya’daki savaş baronlarının söylemi oldu. Ardından Amerika’nın eski büyükelçisi konuyu dile getirdi. PKK, paralel yapı ve Amerika gibi güçlerin amacı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı etkisiz kılmaktır. Yapılan ortak çalışmaların amacı da bu doğrultudadır. Eğer Türkiye’nin Suriye’deki politikaları hayata geçerse yeni dünya düzeninde çok önemli bir yer alacaktır. Bu terör gruplarının amacı da bunun önüne geçmekten ibarettir. Yeni Ortadoğu ve dünya düzeninde Türkiye’nin edilgen konumuna dönmesi ve hem bölgesinde hem de dünyada etkisini asgari düzeye indirme gayretidir” diye konuştu.

GÜÇLÜ TÜRKİYE KÜRESEL GÜÇLERE ENGEL OLUŞTURUYOR

Ortadoğu’da güçlü bir Türkiye’nin küresel güçlere ciddi engel oluşturduğunun aşikar olduğunu belirten Altaç, çözüm sürecinin akamete uğramasının en büyük sebeplerinden birinin de bu olduğunu söyledi. Aydın Altaç, “Yani, çözüm sürecinin bitmesinde küresel aktörlere gerek terör örgütü ve gerekse paralel yapı gibi odakları harekete geçirmek suretiyle Türkiye’nin iç sorunlarına boğulmasını sağlamaya çalıştılar. Ancak her ne kadar bu oyunun figüranları alet oldu ise de Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızın tamamı bu oyunu gördü ve oyunun karşısında dik durdu. Görünen o ki bu iki konuda Türkiye’nin kaybedeceği zamanı yoktur. Bir an önce sivil, demokratik ve çoğulcu anayasa ile Türkiye’nin temel sorunlarından kurtulup, siyasal ve ekonomik istikrarını sağlaması gerekiyor. Hükümetin de anayasa çalışmalarında gayretli bir çalışma yürütmesi, hiç bir engele olanak tanınmadan yoluna devam etmesi ülkemizin geleceğinin teminatı olacaktır” şeklinde konuştu.

383 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika