Dolar : Alış : 4.0668 / Satış : 4.0742
Euro : Alış : 4.9503 / Satış : 4.9592
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir28°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14233 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Atık piller okullardan toplanmaya başlandı

18 Mayıs 2016 - 558 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Atık piller okullardan toplanmaya başlandı

atıkpiltoplanıyor

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, çevreye ve insan sağlığına zarar veren, yok olması yüzlerce yıl alan atık pillerin geri dönüşümünü sağlamak için başlattığı Atık Piller Çöpe Değil Geri Dönüşüme Kampanyası’na devam ediyor.

Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ile yılda bir yapılan sözleşme ile Büyükşehir Belediyesi, kentte atık pillerin geri dönüşüme kazandırılması için 15 Ekim 2015’te merkez ve ilçelerde bulunan 60 anaokul, ilkokul, ortaokul ve liselerde çalışma başlattı. Kampanyanın yaygınlaştırılması için okullarda toplantılar düzenleyen ve pillerin zararlarını anlatan broşürler,  atık pil toplama kutuları dağıtan ekipler, 30 Nisan’da kampanyanın sona ermesiyle, okullardaki pilleri toplamaya başladı.  Tutanak karşılığı teslim alınan atık piller, geri dönüşüme gönderilmek üzere Çöp Aktarma İstasyonu’nda toplandı.

DERECEYE GİRECEK OKULLARA ÖDÜLLER VERİLECEK

Büyükşehir Belediyesi ve TAP, 60 okulda atık pillerin toplanması ardından öğrenci sayısı ve toplanan pil miktarına göre dereceye girecek okullara çeşitli ödüller verecek. Ayrıca Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, kampanyaya katılan tüm okullara teşekkür belgesi takdim edecek.

1,5 TON ATIK PİL TOPLANMASI BEKLENİYOR

Okullarda ve çeşitli kamu kuruluşlarında başlatılan Atık Piller Çöpe Değil Geri Dönüşüme Kampanyası, dördüncü yılına girerken, kampanyanın ilk 3 yılında toplam 3 ton 324 kilogram atık pil toplanarak geri dönüşüme kazandırıldı. Bu yılki kampanyada ise  yaklaşık 1,5 ton atık pil toplanması bekleniyor.

326 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika