Dolar : Alış : 4.0964 / Satış : 4.1038
Euro : Alış : 5.0665 / Satış : 5.0756
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bazar Amed Çalıştayı başladı

31 Temmuz 2016 - 655 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Bazar Amed Çalıştayı başladı

bazar amed calistayi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Daire Başkanlığı ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Ekonomi Komisyonu, yerel alternatif dayanışmacı pazar kurma çalışmaları kapsamında esnaflara yönelik “Bazar Amed Çalıştayı” düzenledi.

Cigerxwin Kültür Merkezi Cep Sineması’ndaki çalıştaya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Daire Başkanı Necati Pirinççioğlu, DTK Ekonomi Komisyonu üyeleri, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB), Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) temsilcileri, Kayapınar, Bağlar, Yenişehir ve Sur ilçelerinden esnaflar katıldı.

PAZAR SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR

Çalıştayın açılış konuşması yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Necati Pirinççioğlu, 2014’te değişen Büyükşehir Yasası ile İl Özel İdarelerin kapandığını, büyükşehir belediyelerinin hizmet sınırının il sınırı olduğunu hatırlattı. Bu değişimin hemen ardından Büyükşehir Belediyesi’nin Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Daire Başkanlığı kurduğunu, kentteki pazar sorununun çözümü için çalışmalar yürüttüğünü kaydetti. Yürütülen çalışmalar sonucunda bu çalıştayın yapılma ihtiyacının doğduğunu anlatan Pirinççioğlu, “Dünya genelinde yaşanan ekonomik krizi yerelde nasıl bir yolla çözebilirizi” tartışmak için toplandıklarını söyledi.  Pirinççioğlu, bölgenin hammadde açısından zenginliğine dikkat çekerek, bu hammaddelerin pazara dönüşünün başkaları tarafından yapıldığını, Diyarbakır’da sadece tüketime dönük yaşanıldığını ifade etti.

ÇÖZÜM TARTIŞMALARI YÜRÜTÜLECEK

Açılış konuşmasının ardından çalıştay, basına kapalı olarak devam etti. “Dünya Pazar Modelleri” ve “Demokratik Kongrenin Ekonomik Pazar Anlayışı” konu başlıklarında yapılacak sunumların ardından çalıştay, pazar sorunları ve çözümler üzerindeki tartışmalarla sürecek.

(www.haberdiyarbakir.gen.tr)

643 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika