Dolar : Alış : 3.9087 / Satış : 3.9157
Euro : Alış : 4.8245 / Satış : 4.8332
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14152 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bölgesel Yenilik Stratejisi hazırlanacak!

11 Şubat 2016 - 425 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Bölgesel Yenilik Stratejisi hazırlanacak!

Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Diyarbakır’da yapıldı. Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük başkanlığında düzenlenen toplantıda, Ocak ayında gerçekleştirilen faaliyetler ele alındı.

BÖLGESEL YENİLİK STRATEJİSİ HAZIRLANACAK!

Toplantı sonrası yapılan açıklamada, TRC2 Bölgesinin (Diyarbakır, Şanlıurfa) yenilik potansiyellerinin belirlenmesi, kurulacak işbirliği modelleri ve sağlanacak mali ve teknik desteklerle bu potansiyellerin ekonomik ve sosyal katma değere dönüştürülmesi amacıyla bölgesel yenilik stratejisi hazırlanmasına karar verildiğine değinilerek, “Stratejiye hükümetin 2016 yılı programında da özel atıfta bulunulmuştur. Bölgesel Yenilik Stratejisinin ana amacı bölgeyi akıllı, sürdürülebilir ve kapsayıcı ekonomiye kavuşturmaktır” denildi.

HEDEF İHRACAATI ARTIRMAK

İhracatın artırılmasının hedeflendiğinin belirtildiği açıklamada, şöyle denildi:“Yenilik Stratejisi ile inovasyonun bölgede bir öncelik haline getirilmesi, yatırımlara odaklanılması ve sinerji yaratılması, yönetişim mekanizmasının güçlendirilmesi, paydaşlar arasında ortak çalışma kültürünün yaygınlaştırılması, ekonomik dönüşüm için stratejiler geliştirilmesi ve uygulanması, ekonomik ve sosyal engellerin belirlenmesi, bölgenin potansiyel yatırımcılar için görünür hale getirilmesi, bölgenin iç ve dış networkünün geliştirilmesi, kalkınma stratejilerinde tekrarların önüne geçilmesi, bilgi ve teknolojik çeşitliliğin desteklenmesi ve bunların bir sonucu olarak ihracatın artırılması hedeflenmektedir”

2015 YILI FAALİYETLERİ ELE ALINDI!

Ajansın 2015 yılı içerisinde bölgede kilit öneme haiz çalışmalar yapıldığını ifade edilen açıklamada, “Bölgenin dinamiklerini harekete geçirme adına birçok destek programı uygulamış, işbirliği ağları geliştirmiş ve bölgeyi ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtmıştır. Tüm bu çalışmalarla eş anlı olarak kurumsal kapasitesini geliştirme faaliyetleri yürütmüştür” denildi.

Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu (3)

298 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika