Dolar : Alış : 4.0758 / Satış : 4.0832
Euro : Alış : 4.9720 / Satış : 4.9809
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CAçık

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çermik’in kırsal mahallelerinde asfaltlama sürüyor

19 Ağustos 2016 - 617 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Çermik’in kırsal mahallelerinde asfaltlama sürüyor

Cermik asfalt

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı Kırsal Hizmetler Şube Müdürlüğü ekiplerinin Çermik ilçesi kırsal mahallelerinde asfalt çalışmaları sürüyor. 21 kilometre yolda birinci kat sathi kaplama çalışmasını tamamlayan ekipler, 47 kilometre yolun 21 kilometresinde ikinci kat sathi kaplama çalışmasını bitirdi, 26 kilometre yolda ise ikinci kat sathi kaplama çalışmalarına devam ediyor. Ekipler bu kapsamda Çermik’in kırsal mahalle ve grup mahalle yollarında 9 kilometreden oluşan Kayıntarıl-Yeşilova-Abdülaziz Mahalle yolu;  toplam uzunluğu 12 km olan Günaşan-Şeyhandede- Bayat Mahalleleri grup yollarının asfaltını tamamladı. 8 km Kuyu-Kalaç, 4 km Bintaş- Gözerek-Alakoç Mahalleleri grup yollarında, 2 km Keklik ve 2 km Kayagediği Mahalleleri’nde ise ikinci kat sathi kaplama asfalt çalışmaları ise devam ediyor. Ekipler, sathi kaplamaya uygun olmayan mahalle içlerinde ise toplam 13 bin metrekare yola parke döşedi.

‘’BİR AY İÇİNDE ÇERMİK’TE YOL ÇALIŞMAMIZ TAMAMLANACAK’’

Çermik’te bu yıl birinci ve ikinci kat asfalt sathi kaplama işlerinin devam ettiğini ifade eden Çermik Yol Yapım İşleri Kontrol Mühendisi Ferat Türkyılmaz, “Birinci kat sathi kaplama işi yaptığımız grup yolumuzda köy içleri geçişinde parke taşı döşeme imalatlarımız var. Geçen yıl yaklaşık 37 kilometre yapılan asfaltlarımızın bu yıl ikinci katlarını yapıyoruz. Bu yıl iki grup yolumuzdan biri 19, diğeri de 12 kilometre olmak üzere toplamda 31 km birinci kat asfalt sathi kaplama işimiz var. İkinci kat sathi asfalt kaplama işlerimizin yarısından fazlası bitti. Geriye kalan kısımlarda, bir hafta içinde, ikinci katlarımızın tamamı bitecek. Buna eş zamanlı olarak da birinci katlarımızın yapımına devam ediyoruz. Tahminen bir aya kadar yol işlerimiz bitecek.”

KÖY İÇLERİNE 13 BİN METREKARE PARKE TAŞI

Çermik ilçesinde yol yapım çalışmalarının haziran ayında başladığını belirten Türkyılmaz, bu yılki yol çalışmalarıyla Çermik genelinde tamamlanan yol çalışmalarının yüzde 50’nin üzerine çıktığını söyledi. Parke taşı döşeme çalışmaları hakkında da bilgi veren Türkyılmaz, şunları söyledi: “Köy içleri geçişinde asfalt sathi kaplama bozuluyor. Teknik anlamda yol sathi kaplama asfalta uygun değilse, çok dikse ve asfalt sathi kaplamadan randıman alamayacağımız yerlerde ise parke taşı döşüyoruz.  Toplamda bu yıl köy içlerine 13 bin metrekare parke taşı döşeyeceğiz.”

ENGEBELİ YERLERDE İŞÇİLER DE İŞ MAKİNELERİ DE ZORLANIYOR

Çermik kırsal mahalle yollarının engebeli olduğuna değinen Türkyılmaz, “Her ilçede olduğu gibi burada da düzlük olan yerler var, engebeli olan yerler var. Şu an çalıştığımız yol engebeli bir yer; ama buradan daha kötü olan yerlerde var. Çermik’in güney tarafında çalışma koşulları daha uygun olan yollar bulunuyor.” dedi. Engebeli yolların çalışma açısından zorlukları olduğunun altını çizen Türkyılmaz, “Yollara malzeme çekilirken, serme ve sıkıştırma işlemi yapılırken işçiler de iş makineleri de oldukça zorlanıyor. Sathi kaplama ekibi girdiği zaman da zorluklar yaşanıyor. Ama biz her şeye rağmen yollarımızı en iyi ve düzgün bir şekilde yapmaya çalışıyoruz.”

597 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika