Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat bahçelievler evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14280 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çevre ve temizlik hizmetlerine 49 milyon lira harcandı

29 Ocak 2016 - 791 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Çevre ve temizlik hizmetlerine 49 milyon lira harcandı

Büyükşehir Belediyesi Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, 2015 yılı çalışmalarını kamuoyuyla paylaştı. Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Deniz Kıraç yaptığı açıklamada, 2015 yılında ve çevre faaliyetleri için 24 milyon lira, hibe desteği ile Katı Atık Entegre Yönetim Tesisi için ise 25 milyon olmak üzere 49 milyon TL yatırım yapıldığını bildirdi. Kentin ana arterlerinde günlük yapıldığını, kent genelinde 299 bin ton katı atığın toplanarak bertaraf edildiğini bildiren Kıraç, bin 500 ton tıbbi atığın ise standartlara uygun olarak stabilize edilerek bertaraf edildiğini kaydetti.  Tıbbi atıkların evsel atıklarla ayrı biriktirilmesi gerektiğini vurgulayan Kıraç, bazı sağlık kuruluşlarında tıbbi ve evsel katıkların karıştırıldığını, bunlara yönelik 42 denetim yapıldığını dile getirdi.

5 BİN 584 DENETİM YAPILDI

22 personelle çevre kirliliği ve çevreye aykırı davrananlarla ilgili denetim çalışması yaptıklarını anlatan Kıraç, 2015 yılı içerisinde görüntü, gürültü, hafriyat ve çevre kirliliğiyle ilgili 5 bin 584 denetim yapıldığını, 383 bin lira ceza yazıldığını kaydetti.

VALİLİK TEMİZLİK SAATLERİNİ SINIRLADI

Kentte temizlik bilincinin geliştirilmesi için geçen yıl temizlik kampanyası başlattıklarını dile getiren Kıraç, farkındalık amacıyla 200 bin adet el broşürü dağıttıklarını, 210 adet billboard ve 85 adet raket afişini kentin çeşitli yerlerinde kullandıklarını söyledi. 2015 Eylül ayından bu yana Valiliğin aldığı kararla temizlik saatlerinin sınırlandırıldığını hatırlatan Kıraç,  bundan dolayı çöplerin toplanmasında aksaklıkların yaşandığını aktardı.

GERİ KAZANIM PARKI YAPILACAK

Kıraç, bu yıl birçok ünitesini yapacakları Katı Atık Entegre Yönetim Tesisi’ni 2017’de tamamlayacaklarını söyledi. Eğitim kampanyalarına devam edeceklerini anlatan Kıraç, 23 dekarlık alan üzerinde Geri Kazanım Parkı inşa etmeyi hedeflediklerini ve bu parkta özellikle çocuklara geri dönüşüm bilincini kazandırmayı amaçladıklarını kaydetti.

ÇÖP SAHASINDA ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETECEĞİZ

Mevcut çöp sahalarının rehabilite edileceğini anlatan Kıraç, çöp sahalarında biriken gazdan elektrik enerjisi üretecekleri söyledi. Kıraç, üretecekleri elektrik enerjisini de doğalgazlı otobüslerde kullanmak için gerekli çalışmalara başladıklarını belirtti.

GÜRÜLTÜ HARİTASI OLUŞTURMAYA BAŞLADIK

İklim değişikliğinin uluslararası bir sorun olduğunu söyleyen Kıraç, kentin iklim değişikliği planını 2016 yılı içinde hazırlayacaklarını ifade etti. Halkın şikayetçi olduğu konulardan birisinin gürültü olduğunu ifade eden Kıraç, gürültü haritası oluşturmaya başladıklarını ve bu harita kapsamında gürültüyü azaltabilecek önlemlerin alınmasını sağlayacaklarını kaydetti.

Çevre temizlik (1) Çevre temizlik (2)

584 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , ,
..