Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7524 / Satış : 4.7609
Euro : Alış : 5.4833 / Satış : 5.4932
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir35°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14272 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP Heyeti, DTSO’yu ziyaret etti

15 Nisan 2016 - 495 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»CHP Heyeti, DTSO’yu ziyaret etti

CHP Heyeti DTSO ziyaret (1) CHP Heyeti DTSO ziyaret

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığındaki heyet Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. CHP Ankara milletvekilleri Murat Emir, Necati Yılmaz, İstanbul milletvekilleri Gülay Yedekçi, Didem Engin, Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Saniye Barut ile CHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Sayın’la birlikte DTSO’ya gelen Ağbaba ve milletvekilleri, DTSO Meclis Başkanı Celalettin Birtane, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Aslan, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Tekin, Hüsnü Pervane ve Şeyhmus Mete tarafından karşılandı.

ÇATIŞMALI SÜREÇ HAKKINDA BİLGİ ALDILAR

Yaşanan çatışmalı süreçten dolayı Sur ilçesinde gerçekleşen tahribat ve yıkım hakkında gelen heyete detaylı bilgiler veren DTSO yetkilileri, 2012 tarihli suriçi koruma amaçlı uygulama planının hayata geçirilmesini ve planın uygulanma sürecinde STK’ların da sürece dahil edilmeleri taleplerini heyete ilettiler.

ASLAN: SURİÇİ ESNAFI 50 MİLYON TL CİRO KAYBI YAŞADI”

DTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Aslan, Sur içi esnafının çatışmalı süreç boyunca yaklaşık 50 milyon TL ciro kaybının olduğunu belirterek, ekonomik taleplerle ilgili DTSO tarafından hazırlanan ve hükümete sunulan rapor ve esnafın sorunları hakkında da heyete detaylı bilgiler verdi.

“SORUNLARI ÇATIŞARAK DEĞİL, KONUŞARAK ÇÖZMELİYİZ”

Aslan, sunulan raporda belirtilen çözüm önerilerinin yanında asıl kalıcı çözümün; Diyalog kapılarını açarak, kalıcı bir barışın sağlanması için Çözüm Sürecine dönerek sorunları çatışarak değil, konuşarak, tartışarak diyalog içinde çözülmesi ile gerçekleşebileceğini sözlerine ekledi.

BİRTANE: “CHP KÜRT SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNDE ETKİN ROL OYNAMALI”

DTSO Meclis Başkanı Celalettin Birtane ise, CHP’nin Kürt sorununun çözümünde daha etkin rol oynaması gerektiğini belirterek, özellikle barış sürecine geri dönülebilmesi için çatışmadan uzak yapıcı bir yöntem izlenmesinin elzem olduğunu sözlerine ekledi. Birtane, bölge halkının yaşanan çatışma ortamından kaynaklı çok büyük travmalar ve kayıplar yaşadığını belirterek, bir an önce huzurun ve barışın yaşadığımız coğrafyada yeniden tesis edilmesi gerekliliğini vurguladı.

364 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika