Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir25°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP heyeti, Kamulaştırmayı dinledi

15 Nisan 2016 - 528 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»CHP heyeti, Kamulaştırmayı dinledi

CHP Heyeti Kamulaştırma CHP Heyeti Kamulaştırma (1)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve milletvekilleri, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Diyarbakır Şubesini ziyaret ederek, Bakanlar Kurulu tarafından Sur için alınan acele kamulaştırma kararına ilişkin bilgi aldı.

Sur’da acele kamulaştırma kararı nedeniyle incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İstanbul milletvekilleri Gülay Yedekçi, Didem Engin, Ankara milletvekilleri Necati Yılmaz, Murat Emir, Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Saniye Barut ile CHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Sayın, İnşaat Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesini ziyaret etti. CHP heyeti, İMO Şube Başkanı Sinan Tarı ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.  Ziyarette Tarı ve yönetim kurulu üyeleri, Bakanlar Kurulu’nun Sur ilçesi için aldığı acele kamulaştırma kararına ilişkin CHP heyetine plan üzerinden bilgi verdi.  Tarı, meslek odaları, Büyükşehir Belediyesi, sivil toplum örgütleri ve vatandaşların haberi olmaksızın alınan kamulaştırma kararının iptal edilmesi gerektiğini belirterek, şu anda yapılan hafriyat çalışmalarında tarihi yapılara ait parçalar, sütunlar ve kitabelerin de Dicle Nehri kıyısındaki alana dökülebileceğinden dolayı kaygılandıklarını söyledi. Tarı, Sur Koruma Amaçlı İmar Planı ile acele kamulaştırma kararının işlendiği planı CHP heyetine verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise, CHP olarak milletvekilleri çıkartamadıkları yerlere gönüllü milletvekilleri atadıklarını ifade ederek, Ankara milletvekilleri Murat Emir ve Necati Yılmaz’ın bundan sonra Diyarbakır’da gönüllü milletvekilliği yapacaklarını dile getirdi. Sur’da alınan acele kamulaştırma kararıyla ilgili İstanbul milletvekilleri Gülay Yedekçi, Didem Engin ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Saniye Barut’un görevlendirildiğini ve konuyla ilgili rapor hazırlayacaklarını söyledi. Ağbaba, bölgede yaşanan olayları yakından takip ettiklerini ifade etti.

404 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika