Dolar : Alış : 4.0758 / Satış : 4.0832
Euro : Alış : 4.9720 / Satış : 4.9809
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir27°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çözüm sürecine ekonomik politikalar da eklensin!

09 Kasım 2015 - 476 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Çözüm sürecine ekonomik politikalar da eklensin!

Diyarbakır’daki iş insanları, 7 Haziran genel seçimlerinin ardından sona eren çözüm sürecinin 1 Kasım genel seçimlerinin ardından tekrar devam ettirilmesi gerektiğini belirterek, sürece ekonomik politikaların da eklenmesi gerektiğini kaydetti.

Diyarbakır Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DİSİAD) Başkanı Burç Baysal, çözüm sürecinin net bir şekilde konuşulmadığı sürece hiçbir ekonomik politikanın burada işlemeyeceğini dile getirdi. Tek başına siyasal çözümün de yeterli olamayacağını ifade eden Baysal, “Çözüm sürecinin ekonomik ayağını oluşturmadığı zaman, eş güdümlü bir ekonomik kalkınma politikası belirlenmediği zaman tek başına siyasal çözümün de yetmeyeceğini defalarca kez vurguladık. Bu son 5 aylık dönem içerisindeki olanlara bakarsanız bundan iş çevreleri inanılmaz şekilde etkilendi. Bölgedeki iş çevrelerinin küçüğünden büyüğüne kadar bir şekilde bu yaşananların telafisi için geçmişte Marmara’da, Ege’de hatta Antakya’da yapılan afet bölgesi misalinde alınan yöntemlerin bölgeye bir an önce uygulanması lazım. Çözüm süreci ile beraber gelinen iklimde Türkiye’ye en fazla katma değer yaratacak sektörlerden bir tanesi olan turizm sektörü çok ciddi bir kayba uğramıştır. İki buçuk yıllık huzur içinde geçen dönemlerde en büyük artıyı kazanan turizm sektörü bugün de eşyanın tabiatı nedeni ile en çok etkilenen kesim olduğu ortadayken bir şekilde turizm sektörünün desteklenen ortamlarının yaratılması ve bununla ilgili sübvansiyonların sağlandığı ortamda tekrardan Türkiye’ye hizmet edecek onlarca turizm aktörünün olduğu bir yerdeyiz. Çözüm süreci konusunda siyasi aktörler 1 Kasım’dan sonra dillerini artık düzeltebilir noktaya gelmesi lazım” dedi.

DİSİAD BAŞKANI BURÇ BAYSAL, ÇÖZÜM SÜRECİNE EKONOMİK POLİTİKALARIN DA EKLENMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ. (AYDIN YORAT/DİYARBAKIR-İHA)

DİSİAD BAŞKANI BURÇ BAYSAL, ÇÖZÜM SÜRECİNE EKONOMİK POLİTİKALARIN DA EKLENMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

331 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika