Dolar : Alış : 3.9356 / Satış : 3.9427
Euro : Alış : 4.8516 / Satış : 4.8604
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir24°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14142 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DEDAŞ çalışanları sağlık taramasından geçirildi

03 Ağustos 2016 - 771 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»DEDAŞ çalışanları sağlık taramasından geçirildi

DEDAS saglik (1) DEDAS saglik (2)

Dicle Elektrik Dağıtım’ın sorumluluğunda bulunan il ve ilçelerde görev yapan tüm çalışanlar, olası mesleki hastalıkları ve iş kazalarından korunabilmek için sağlık taramasından geçiriliyor. Diyarbakır’da gerçekleştirilen sağlık taraması sırasında çalışanlar, Kızılay’a kan bağışında da bulundular.

562 ÇALIŞANA SAĞLIK TARAMASI

Bu çerçevede Genel Müdürlük ile Diyarbakır İl Müdürlüğü’nde görev yapan 562 çalışanın tümü, oluşturulan mobil sağlık merkezinde sağlık kontrolünden geçirildi. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu (İSG) gereğince gerçekleştirilen sağlık taraması sırasında tüm çalışanların kan tahlili yapıldı, akciğer röntgenleri ve EKG’leri çekildi, solunum ve işitme testleri gerçekleştirildi.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÖNEMLİ

Yasa gereği çalışanlarının yılda bir kez sağlık taramasından geçmesinin gerektiğini belirten Dicle Elektrik Dağıtım işyeri hekimi Dr. Mesut Karabulut, çalışanları gerek mesleki hastalıklar, gerekse iş kazalarından koruyabilmek için bu taramayı kendilerinin 6 ayda bir gerçekleştirdiklerini söyledi.Dicle Elektrik’in iş sağlığı ve güvenliği konusuna azami önem verdiğinin altını çizen Dr. Karabulut, saha personeli gibi masa başında çalışan personelin de kapsamlı taramadan geçirildiğini ifade ederken ise bu konuda şirket olarak öncü olmayı sürdüreceklerini kaydetti.

KIZILAY’A KAN BAĞIŞI DA YAPILDI

İSG kapsamında sağlık taramasından geçen Dicle Elektrik çalışanlarından gelen talep üzerine Kızılay da şirket merkezine ekip gödererek kan bağışlarını kabul etmeye başladı. Sağlık taramasından geçen çalışanlar, daha sonra Kızılay’a ait standa geçerek burada kan bağışında bulundular. Bağışta bulunmak isteyen, ancak kan gurubunu bilmeyen çalışanların kan gurupları da yine burada yapılan test ile belirlendi.

739 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika