Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir23°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DEDAŞ’ta emek hırsızlığına son!

15 Haziran 2016 - 894 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»DEDAŞ’ta emek hırsızlığına son!

DEDAS protesto

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nde (DEDAŞ) çalışan emekçiler yaşadıkları sıkıntılara “dur” demek amacıyla kurum binası önünde açıklama yaptı. “DEDAŞ’ta emek hırsızlığına son”, “Köle değil işçiyiz, örgütlüyüz güçlüyüz”, “Direne direne kazanacağız” dövizlerinin taşındığı açıklamada, sık sık “Direne direne kazanacağız” sloganı atıldı. Emekçilerin açıklamasına Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), HDP il Eş Başkanları, DİSK Genel İş Diyarbakır 1 Nolu Şubesi de destek verdi.

“KÖLELİĞE KARŞI İŞÇİLERİN DİRENİŞİ KAZANACAK”

DEDAŞ’ın özelleşmesiyle birlikte sıkça bölgede yaşayan halka yaptığı baskılarla duyulduğunu savunan Enerji Sen Genel Başkanı Mehmet Şirin Gürbüz, yine DEDAŞ adını daha fazla rant elde etmek için çalışan emekçileri direk tepelerine ölüme yollayıp sakat bırakmasıyla duyurduğunu ileri sürdü. Gürbüz, bundan sonra DEDAŞ’ın adını köleliğe karşı direnen işçilerin kazanımıyla duyuracaklarını söyledi.

“BİZ EMEKÇİLER KAZANACAĞIZ”

Gürbüz, “Mahkeme kararları olmasına rağmen işçilerin yıllardır yemek ve yol parası verilmiyor. Hukukla çaldıklarını biz hukuk yoluyla aldığımız için bu kadar pervazsızca saldırıyorlar. Ondandır bu kadar yalan oluşları. Her türlü baskı ve sindirmeyi denediniz ama bak biz yine buradayız. Bizler 15-16 Haziranları yaratan emekçileriz. Bu kavganın sonunda elbet direnenler söyleyecek son sözü. Bu kavganın sonunda elbet işçiler kazanacak” diye konuştu. Emekçilerin verdiği mücadeleyi anlamlı bulduklarını söyleyen İmam Taşçıer ise, yürüttükleri mücadelenin destekçisi olacaklarını ifade etti. Açıklama emekçilerin alkış ve “Direne direne kazanacağız” sloganıyla son buldu.

453 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika