Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7488 / Satış : 4.7573
Euro : Alış : 5.4929 / Satış : 5.5028
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14271 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DenizBank ve DİSİAD’tan girişimcilik Eğitimi

15 Haziran 2016 - 1.598 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»DenizBank ve DİSİAD’tan girişimcilik Eğitimi

DENİZBANK6 DENİZBANK2 DENİZBANK3 DENİZBANK4

DenizBank ve KOSGEB’in işbirliği ile düzenlenen girişimcilik eğitimlerinin tamamlanması ve sertifika dağıtım töreninde konuşan DİSİAD Başkanı Burç Baysal, Yeni girişimcilerin kente yeni istihdamlar sağlayacak projeleriyle birlikte iş dünyasının içinde yeni aktörler olarak girmelerini umarak, “İçinde bulunduğumuz zaman dilimi baktığımızda çok da ekonomik büyümelere müsaade etmeyen bir zaman dilimi içerisinde görünüyor olabiliriz. Ama asla fotoğrafın bu tarafına bakmamak lazım” diye konuştu.

Diyarbakır Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DİSİAD) DenizBank ve KOSGEB’in işbirliği ile düzenlenen girişimcilik eğitimleri sona erdi. Birinci Grup eğitimleri DenizBank’ın ev sahipliği ve destekleriyle tanımlanırken, katılımcılar bugün düzenlenen tören ile sertifikalarını aldı. DenizBank Bölge Müdürlüğü binasında düzenlenen törene, DİSİAD Başkanı Burç Baysal, Yönetim kurulu üyeleri Nurullah Edemen, Osman Akyıl, Şehmus Akbaş, Aziz Gölcük ile Nevin İl, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, DenizBank Bölge Müdürü Pervin Dinçer Altunhan ve kursiyer girişimciler katıldı.

BAYSAL: “İŞ DÜNYAMIZA YEN AKTÖRLER OLURLAR”

Diyarbakır Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DİSİAD) Başkanı Burç Baysal, yaptığı konuşmada, DenizBank ile birlikte KOSGEB’in destekleriyle bir araya getirdiğimiz girişimcilik seminerinin sertifika töreni ile son bulduğunu hatırlatarak, “Burada eğitmenlere teşekkür ediyoruz. Girişimcilerimize böylesi zamanlarda girişimcilik ruhunu deneyimleriyle birlikte aktardıkları için bir kez daha teşekkür ediyorum. Umut ederiz ki yeni girişimcilerimiz kentimize yeni istihdamlar sağlayacak projeleriyle birlikte iş dünyamızın içinde yeni aktörler olarak girerler. İçinde bulunduğumuz zaman dilimi baktığımızda çok da ekonomik büyümelere müsaade etmeyen bir zaman dilimi içerisinde görünüyor olabiliriz ama asla fotoğrafın bu tarafına bakmamak lazım. Genelde büyümeler, krizlerin ortasında daha sağlıklı, krizlerin içerisinde kalıp yeşerenler topluma daha duyarlı ve hissiyatlı kurumlar kazandırır. Bu açıdan içinde bulunduğumuz ekonomik konjonktür belki bir parça dalgalı da olsa bugünlerin tansiyonu içerisinde asla ve asla motivasyonumuzdan geri durmamız gerektiğini söylemek istiyorum. DİSİAD bu tür organizasyonlara aslında 3–4 yıldır defalarca yaptı” dedi.

“UMARIZ TÜRKİYE 15–20 YILLIK KAZANIMLARINI KAYBETMEZ”

İçinde bulunulan siyasi koşulların, çok daha büyük organizasyonlar yapmaya izin vermediğine işaret eden Baysal, “Daha çok güncel siyasetin içerisinde siyasi organizasyonların akli selim olmalarına ilişkin çalışmalar yaptık. Bir parçada bu aktivite ile ekonomik anlamda tekrar katkı yaparız düşüncesinde böyle bir organizasyona girdik. Bu nedenle Türkiye genel anlamda son 15–20 yıllık içerisinde demokratik anlamda kazandıklarını kaybetme yoluna girmez. Bunun yanında bu kazanımların ortadan kalkması ekonomiyi de inanılmaz kötü etkileyeceğini herkesin çok iyi bilmesi lazım. Aslında tam ileri demokratik bir hayat gerçekten bizleri ekonomik anlamda sürdürülebilir bir büyüklüğe götürecektir. O açıdan bütün yasakların ayaklar altına alınması gerektiğini söylemiştik. Bugünkü koşullara baktığımız zaman yine gelmişti. 28 Şubat’ta 40 yıllık süren bu çatışma ortamı içerisinde Dolmabahçe’de aslında hepimizin umutla beklediği bir ortam oluşmuştu. Maalesef ki seçim süreçleri ve Ortadoğu’da yaşanan konjonktür bir şekilde bunları ortadan kaldırdı” diye konuştu.

YAŞANLARIN HİÇ BİR FERDE YARARI OLMADI

DİSİAD Başkanı Baysal, yaşananların Cumhuriyet sınırları içerisinde yaşayan hiçbir ferde faydasının olmadığının net olarak görüldüğüne değinerek, şöyle dedi:“Bugün Sivas’taki, Edirne’deki vatandaşımızda Mardin’deki vatandaşımızda bundan inanılmaz boyutta etkilendi. O açıdan siyaset mekanizmasının bir şekilde diyalog yollarını tekrardan zorlaması Türkiye’nin tamamının menfaatine olduğunu tekrar hatırlatmak isteriz. Kentimiz içerisinde de bu yaşanan durum karşısında maalesef ki gerek sivil toplum örgüt, gerekse siyaset kurumları yaşananları engelleyebilecek boyutta bir duruş gösteremediler. O anlamda herkes aslında bunlardan kendine pay çıkarması gerekiyor. Başta da DİSİAD’da bu anlamda belki de daha farklı yapması gereken işler vardır. Yaşananların arifesinde kabuğumuza çekilerek hiçbir şey kazanmayacağız. O açıdan bunları aslında doğru zemine çekilmesi gerektiğini aslında hepimiz çok iyi bilenleriz. Çok deneyimli topluluk var Diyarbakır’da. Herkes şapkasını önüne alıp kentin, ülkenin menfaatleri doğrultusunda doğru hareket edebilme koşullarını ortaya koymalıdır. Bu vesile ile ben tekrardan DenizBank’a teşekkür ediyorum. Girişimcilere de başarılar diliyorum. Onları DİSİAD Çatısı altında üye olarak görürüz”

ALTUNHAN: “GİRİŞİMCİLERE KATKI SUNDUĞUMUZ İÇİN MUTLUYUZ”

DenizBank Bölge Müdürü Pervin Dinçer Altunhan ise,  Bölgedeki girişimcinin eğitimine katkı sundukları için mutlu olduklarını ifade ederek, “Bu girişimimizde hiçbir kar gütme amacımız olmadı. Sonuçta KOSGEB’in lisanslı girişimcilere sağladığı finansal desteğe, İl en prestijli iş örgütü olarak DİSİAD’ın aracılığıyla yapılan bir ortak girişim. Bizim DenizBank’ın bünyesinde bulunan Geleceğe yönetici yetiştiren bir banka değil, sektörü yönetici yetiştiren Deniz Akademi’nin destekleriyle sizleri bu imkânları sağlayabildik” dedi.

“İŞBİRLİĞİMİZ SÜRECEKTİR”

Girişimciler, pazardaki ihtiyaçları en iyi şekilde anlayarak, yeni fikirler ve iş alanlarının hayata geçmesinden önemli rol oynadıklarını vurgulayan Altunhan, “DenizBank olarak bu çerçevede KOSGEB’in düzenlediği Girişimcilik Eğitimleri’ne destek olmaktan, girişimcileri desteklemekten büyük mutluluk duyuyoruz. İnanıyoruz ki bu tür programlar ile birlikte girişimciler iş dünyasına daha donanımlı bir şekilde katılarak hızlı yol alacaklar ve Türkiye’nin ekonomik büyümesine katkı sağlayacaklar. Bu yöndeki işbirliklerimiz önümüzdeki dönemde de devam edecek” diye konuştu.

MARAL: “KURUMLARDA CİDDİ GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM TALEBİ VAR”

Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral da, KOSGEB’in güncellenen girişimcilik destekleriyle birlikte Diyarbakır ve Bölgedeki kurum kuruluşlarında ciddi bir girişimcilik eğitimi talebi olduğuna işaret ederek, “Önemli olan bundan sonrasıdır. Biz Ajanslar, KOSGEB ve diğer fon sağlayıcı kurum ve kuruluşlar olarak aslında fon ve hibe isteyene destek veriyoruz. Böyle bir yaklaşım tarzımız olduğundan ayakları yere basan bir çalışma yaptığınızda sizin çalışmanızı hayata geçirmeme şansınız yok. Bir şekilde bu çalışmadan destek alabilirsiniz. Bizde Ajans olarak İş-Kur’la birlikte girişimcilik eğitimleri yönünde önemli bir protokole imza attık. 300 kişiyi yetiştireceğiz. DTSO, DESOB diğer STK’larımız bu alanda çalışıyorlar. Yani artık bir noktada bu sertifikayı almak açıkçası yetmeyecek. Sizin artık aksiyon alma zamanınız geldi. Bu noktada yatırım destek ofislerimiz hem de ajanslarımızın diğer departmanları yardımınıza hazırdır” şeklinde konuştu.

Program kursiyerlere sertifika dağıtımının ardından çektirilen toplu fotoğraf son buldu.

(Sait BAYRAM’ın Haberi)

736 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika