Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir19°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Dicle Elektrik’ten önemli hatırlatma

15 Nisan 2016 - 674 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Dicle Elektrik’ten önemli hatırlatma

DİCLE ELEKTRİK’TEN ÇİFTÇİLERE ÖNEMLİ HATIRLATMA

Dicle Elektrik Dağıtım, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda alınan “Elektrik ile tarımsal sulama yapan çiftçiler sayaç taktıracak” hükmüne uyulmasını isterken, yüzde 65 oranında ucuz elektrik imkanı sağlayan kampanyaya katılmak için son günün 18 Nisan pazartesi olduğunu bir kez daha hatırlattı. Enerji şirketi tarafından kampanya ile ilgili alınan karar uyarınca, 18 Nisan’a kadar sayaç taktırmayan ya da şirkete bunun için başvurmayan tarımsal sulamacıların elektriği süresiz olarak kesilecek.

Dicle Elektrik Dağıtım, tarımsal sulama mevsiminin başlaması ile birlikte elektrik tüketiminin, bazı illerde 3 kat arttığına dikkat çekilerek, “Ne yazık ki tarımsal sulama alanında nerdeyse tümü kayıt dışı olarak kullanılan elektrik nedeniyle sorumluluğumuzdaki illerde salınımlar ve buna bağlı arızalar yaşanmaktadır. Sık sık kesinti yaşanmasına neden olan bu durum yüzünden, müşterilerimiz kaliteli elektrik enerjisi alamamaktadır. Bu durumdan sadece tarımsal sulama yapan çiftçilerimiz değil, küçük ve orta ölçekli sanayi, imalatçılar, esnaf ve meskenler de olumsuz yönde etkilenmektedir. Kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisinin herkesin hakkı olduğu gerçeğinden yola çıkarak, elektrik enerjisine dayalı tarımsal sulama yapan çiftçilerimizin, en geç 18 Nisan tarihine kadar sayaç taktırmaları gerekmektedir. Bununla ilgili karar zaten Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in başkanlığında yapılan geniş katılımlı toplantıda alınmıştı. Burada alınan kararın gereğini yaparak 18 Nisan’a kadar sayaç taktırmayan çiftçilerimizin elektrikleri kesin olarak kesilecek ve verilmeyecektir” denildi.

ÇİFTÇİLERE MEKTUP

Bu arada Dicle Elektrik Dağıtım Şanlıurfa ve Mardin İl Müdürlükleri tarafından binlerce çiftçiye birer mektup gönderilerek, varılan mutabakat gereği sayaç taktırmaları istendi. “Değerli Çiftçimiz” diye başlayan söz konusu mektupta, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik başkanlığında yapılan toplantıda tarımsal sulamada kullanılacak elektrik enerjisini ölçmek için sayaç takılması ve indirim kampanyası yapılması konusunda mutabakata varıldığı hatırlatılarak, çiftçilerden mağdur olmamaları için 18 Nisan tarihine kadar sayaç taktırmaları istendi.

Kaçak elektrik kullanımının şirkete ve müşterilere verdiği zararlara da değinilen mektupta, “Sayaç taktırmak için müracaat etmeyen ve sayaç taktırmayana kesinlikle elektrik verilmeyecektir”’ ifadelerine yer verildi.

Bu arada Dicle EDAŞ yetkilileri, tarımsal sulama müşterilerinin daha önce taktırdıkları sayaçların tümünün ücretsiz değiştirileceğini hatırlatırken ise bunun için bedel talep edilmeyeceği gibi, sökülen sayaçlarla ilgili olarak da herhangi bir işlem yapılmayacağını kaydettiler.

383 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika