Dolar : Alış : 3.9276 / Satış : 3.9347
Euro : Alış : 4.8223 / Satış : 4.8309
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14142 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Dicle’de dijital dönüşüm başladı

05 Mayıs 2016 - 364 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Dicle’de dijital dönüşüm başladı

DİCLE’DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM BAŞLADI

Dicle Dijital Dönüşüm Projesi’nin tanıtım toplantısına Dicle Elektrik Dağıtım Yönetim Kurulu Başkanı Memet Atalay, Dicle Elektrik Perakende Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Demir, Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel, Dicle Elektrik Perakende Genel Müdürü Avni Doğan, Dicle Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Necat Tur, Dicle Elektrik Dağıtım Kurumsal İlişkiler Başkanı Neşet Demirbağ ve şirket çalışanlarının yanı sıra yerli ve yabancı proje ortakları katıldı. Toplantıda, proje ile daha önce bir kısmı manuel olarak gerçekleştirilen müşteri hizmetleri, sayaç ve tahsilat işlemleri, mali işlemler, sayaç ve ekipman yönetimi, şebeke yönetimi, mobil işgücü yönetimi, bakım işlemlerinin tamamen dijital ortamda gerçekleştirileceği bildirildi.

Tanıtım toplantısında konuşarak Dicle Dijital Dönüşüm Projesinin şirkete hayırlı olmasını dileyen Dicle Elektrik Dağıtım Yönetim Kurulu Başkanı Memet Atalay, yaptıkları çalışmalar nedeniyle şirket çalışanları ve çözüm ortaklarına teşekkür etti. Atalay konuşmasına, Dicle Elektrik Dağıtım’ın 6 ile yılda 22 milyar kWH elektrik dağıtımı yaptığını, istihdam açısından Türkiye’nin en büyük, dağıttığı enerji açısından ise 2. büyük dağıtım şirketi olduğunu hatırlattı. Dicle Elektrik’e münhasır birçok özellik bulunduğuna, bu nedenle de Dicle Dijital Dönüşüm Projesinin kendileri için bir şans olduğunu sözlerine ekleyen Memet Atalay, dağıtım yapılan illerdeki 6 milyar liralık kayıp kaçak bulunduğunu kaydetti. Dicle Elektrik Dağıtım Yönetim Kurulu Başkanı Memet Atalay, ‘’Bunun yarısını israf olarak düşünürsek 3 milyar lira civarında bir rakam ediyor. Bu son derece ciddi bir rakam. Bu bile, projeyi başlatmamız için çok önemli bir sebeptir. Amacımız, Türkiye’de en çok gelişme kaydeden elektrik dağıtım şirketi olmaktır. Bunu yapma imkanına sahibiz” dedi.

“TEKNOLİJİ DAHİL ÇOK CİDDİ EKSİKLER VARDI”

Dicle Elektrik Perakende Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Demir ise, özelleşme ile şirket alındığında başta teknoloji olmak üzere çok ciddi eksiklerinin bulunduğuna dikkat çekti. Dicle Dijital Dönüşüm Projesinin hayata geçiriliyor olmasının çok heyecan verici olduğunu da kaydeden Demir, ‘’Bu proje inşallah bir milat olacak” diye konuştu. Daha sonra söz alan Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel de özelleşme sonrasında yaşadıkları teknolojik imkansızlıklara değinerek, “Günlük tahsilata dahi bakamıyorduk. Bakabilmek için TEDAŞ Genel Müdürlüğü’ne yazı yazıyorduk. O günden bu güne geldik” ifadelerinde bulundu. Tanıtımı yapılan ve bir süre sonra hayata geçirilmesi planlanan 3D projesine ciddi destek verilmesi gerektiğinin altını çizen Karagüzel, şunları söyledi: ‘’Hepimiz bu projenin sahibiyiz. Bütün saha çalışanları olarak bu projeye elimizden gelen desteği vereceğiz. Biz çok zor işleri başaran bir ekibiz. Bu projenin de hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi. Dicle Elektrik Perakende Genel Müdürü Avni Doğan ise bu projeye sadece destek vermeyeceklerini, ayrıca sahip de çıkacaklarını belirterek, “Bu proje hayata geçtiğinde bizden de izler taşıyacak” dedi. Tanıtım toplantısında konuşan Teknoloji Direktörü Kürşat Karaman da Dicle Elektrik’te kendilerini bir şeyler yapmaya zorlayan bir saha ekibinin varlığına değinerek, “Bu sinerji, birlik ve beraberlik olmadan hiçbir şey yapmamız mümkün değildi. Nihai hedefimiz, tamamen dijital ortama geçmektir”’ diye konuştu.

314 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika