Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir19°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Diyarbakır 600 bin çiçekle donatıldı

26 Temmuz 2016 - 382 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Diyarbakır 600 bin çiçekle donatıldı

cicek

Büyükşehir Belediyesi, kentin tüm yeşil alanları, kavşak ve göbekleri, refüjleri, ana bulvar ve caddelerdeki yan bantları ve parkları yüz binlerce mevsimlik çiçekle bezedi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, kentin tüm yeşil alanları, kavşak ve göbekleri, refüjleri, ana bulvar ve caddelerdeki yan bantları ve parklarını 600 bin mevsimlik çiçekle donattı. Çiçeklendirme çalışmaları hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Park ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı A. Samet Uçaman, mayıs ayından bu yana 600 bin çiçeğin toprakla buluşturulduğunu, yazlık mevsimlik çiçek dikimi çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

TÜMÜ BELEDİYE SERASINDA ÜRETİLDİ

Dikimi yapılan ve yapılacak olan tüm çiçeklerin Diyarbakır’ın iklimine uyum sağlayacak tür ve çeşitten seçildiğini, tümünün belediye serasında üretildiğini belirten Uçaman, kenti mevsimlik bahçe çiçekleriyle donatırken bölgede yetişen ve Diyarbakır iklimine uyum sağlayan güzel çiçeklere her zaman öncelik verildiğini vurguladı. Uçaman, yazlık mevsimlik çiçek dikimi çalışmalarının tamamlandığını, şu an Belediye Serası’nda kışlık mevsimlik çiçek üretimi için altyapı çalışmalarının başladığını söyledi.

BU YIL DİĞER YILLARDAN FARKLI BİR PEYZAJ UYGULANDI

Merkez ilçelerdeki dezavantajlı bölgeleri göz önünde bulundurarak çalışma yürütüldüğüne dikkat çeken Uçaman, bu yıl dikilen mevsimlik çiçeklerin diğer yıllardan peyzaj olarak farklı olduğunu, bunun devam ettirileceğini kaydetti.

350 BİN KIŞLIK MEVSİMLİK ÇİÇEK ÜRETİLECEK

2016 yılı içinde 350 bin kışlık mevsimlik çiçek üretileceğini bildiren Uçaman, her yıl kullanılan çiçeklerin yanı sıra çeşitli kışlık mevsimlik çiçekler de üretileceğini kaydetti. İklim şartlarından dolayı kışlık mevsimlik çiçek çeşitlerinin sınırlı olduğunu dile getiren Uçaman, fidanlık alanında denemeler yapıldığını, adaptasyonu uygun olan çeşitlerin yetiştirileceğini sözlerine ekledi.

383 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika