Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir19°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Diyarbakır Turizmine kadın eli değecek!

03 Ekim 2016 - 814 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Diyarbakır Turizmine kadın eli değecek!

turizm-1 turizm-2

turizm-3 turizm-4

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) ile  TOBB Diyarbakır Kadın Girişimcileri Kurulu tarafından hazırlanan ve  Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen Diyarbakırlı kadınları turizm sektöründe girişimci ve yönetici olmaya yönlendirecek ‘Turizmde Kadın Girişimciliği Eğitimi’Projesi hayata geçirildi. Diyarbakır Ticaret Borsası Konferans Salonunda başlayan ‘Turizmde Kadın Girişimciliği Eğitimi’ Projesinin açılışına Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, Bağlar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fırat Batmaz, Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Akyıl, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Ramazan Özkılıç, Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri ile 100 kursiyer kadın katıldı. Eğitim Programının açılış konuşmasını yapan Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Akyıl, daha önce 122 Girişimci kadınlara Yönetici eğitimi verdiklerini ve üye ve girişimci kadınlardan gelen talepleri dikkate alarak, Diyarbakır Ticaret Borsası ile bu projeyi hazırladıklarını söyledi.

AKYIL: “TURİZM’İN GELİŞİMİNE FAYDA SAĞLAYACAK”

Proje ile 100 girişimci kadına Turizm de Kadın Girişimciliği ve Yöneticiliği konusunda Eğitim alacaklarını belirten Akyıl, “Karacadağ Kalkınma Ajansımızın Finanse ettiği projemizin konusu olan eğitim Cabana Eğitim ve Danışmanlık Firması tarafından verilecektir. Üyelerimizin ve Girişimci Kadınlarımızın bu eğitimden azami şekilde faydalanıp işletmelerine yansıtacaklarını düşünüyoruz. Bununla birlikte bu projemiz Kentimizde Turizmin gelişmesine de faydalı olacaktır. Tarihi ve kültürel özelikleriyle önemli turizm potansiyeline sahip olan ilimizde Girişimci kadınlarımızın kapasitesinin artırılması ve rekabet güçlerinin geliştirilmesi için gerekli olan temel ihtiyacın eğitim olduğunu düşünüyoruz” dedi.

YEŞİL: “HİZMET KALİTESİ YÜKSELECEK”

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil ise, Tarihi ve kültürel özelikleriyle önemli turizm potansiyeline sahip olan Diyarbakır’da, uygulanacak bu proje ile kadın girişimci sayısının artacağına ve işletmelerde hizmet kalitesinin yükseleceğine inandıklarını söyledi. Bölge ve özellikle Diyarbakır’da maalesef iş dünyası içerisinde iş kadınların sayısının yeterli olmadığına işaret eden Yeşil, “Bu tür eğitimler girişimci kadınlarımızın iş hayatına daha aktif bir şekilde katılmalarına ve başarılı olmalarına büyük katkı sağlayacaktır. Girişimci kadınlarımızın bu eğitimi titizlikle takip edeceklerini umuyor, projenin hayata geçmesinde emeği olan tüm arkadaşlarımı kutluyor, eğitim alacak tüm kursiyer arkadaşlarımıza da şimdiden başarılar diliyorum. Karacadağ Kalkınma Ajansımıza projeye vermiş olduğu destekten dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Cabana Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Eğitmenlerinden Dr. Işıl Keskin Şahan ile Soner Şahan Turizm Hizmet Sektöründe Vizyoner Kimlik, Girişimcilik ve Liderlik, İletişimin Davranışsal Çerçevesi konularında eğitim vermeye başladılar. Dört gün sürecek olan eğitimleri başarı ile tamamlayan kursiyerlere Turizm Hizmet Sektöründe Girişimcilik sertifikası verileceği açıklandı. (Ticaret Borsası Basın Bürosu)

816 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika