Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir36°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14272 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Diyarbakır’da elektrik şebekesi yeraltına alınıyor

04 Nisan 2016 - 923 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Diyarbakır’da elektrik şebekesi yeraltına alınıyor

Dicle Eektrik Daıtım İl Md.B.Uğur Yaka Diyarbakır’da elektrik şebekesi yeraltına alınıyor (1)

Dicle Elektrik Dağıtım Diyarbakır İl Müdürlüğü, merkez Yenişehir ilçesine bağlı , Şehitlik mahallesi ile Aliemiri caddelerinin bir kısmında elektrik direklerini kaldırırken, bu direkler üzerinden geçen havai elektrik hatlarını da yeraltına alıyor. Maliyeti 1.7 milyon lira olan bu yatırım projesi ile enerji altyapısının yeraltına alınacak. Bu çalışmanın ardından söz konusu mahallelerde enerji kalitesi artacak, arızaya bağlı kesintiler ise azalacak.

ŞİMDİYE KADAR 1.5 MİLYARLIK YATIRIM YAPILDI

Dicle Elektrik Dağıtım, özelleşmenin ardından bu güne kadar geçen süre içerisinde dağıtım hizmeti verdiği Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta elektrik altyapısını iyileştirmek için yaklaşık 1.5 milyar liralık yatırım gerçekleştirdi. Söz konusu yatırımlarının bir kısmını halen sürdüren Dicle Elektrik Dağıtım, bu sayede her geçen gün müşterilerine daha kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi sağlamaya devam ediyor. Özellikle eski direklerin kaldırılarak, havai enerji hatlarının yeraltına alınması yatırımları sayesinde Dicle Elektrik Dağıtım, şehirlerin daha modern görünüme kavuşmasına da yardımcı oluyor.

ŞEHİTLİK VE ALİEMİRİ’YE 1.7 MİLYONLUK YATIRIM
Dicle Elektrik Dağıtım Diyarbakır İl Müdürlüğü de kentin elektrik altyapısını iyileştirmek için başlattığı 1.7 milyon liralık bir projeyi daha tamamlama aşamasına getirdi. Geçtiğimiz yıl Nisan ayında başlanan söz konusu proje ile merkez Yenişehir ilçesine bağlı Şehitlik, mahallesi ve Aliemiri caddelerinin bir bölümündeki enerji altyapısının yeraltına alınması çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Yaklaşık bir yıldır devam eden çalışmalarda artık sona gelindi. 1.7 milyon lira tutarındaki projenin, 15 Nisan’da tamamlanarak hayata geçirilmesi planlanıyor.

ÇALIŞMA İLE TARİHİ DOKU GÜN YÜZÜNE ÇIKACAK

Dicle Elektrik Dağıtım İl Müdürü Uğur Yaka yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, Yenişehir ilçesinde havai şebekeden beslenen iletim hatlarının yeraltına alınarak, müşterilere kesintisiz enerji sunulmasının planlandığını belirtti. Yaka, ‘’Çalışmaların yürütüldüğü Şehitlik mahallesi ile Aliemiri  caddelerinin bir kısmında gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile  5 adet 1.600 KVA gücündeki trafoların  montajını tamamladık. Bunları yaparken bir yandan da 9 adet direk tipi trafonun demontajını yapıyoruz. Çalışmalar sırasında 3 mahallede yeraltına 8.000 metre orta gerilim kablosu döşedik, 70 adet aydınlatma direği kullandık. 45 adet box pano yerleştirdik. Çalışma bölgesinde 100 adet beton direği de sökeceğiz. Özellikle eski Trafik Bahçesinde tarihi surlara paralel olarak yer alan beton direkleri sökeceğiz. İletim hatlarının yeraltına alınması ile tarihi dokunun gün yüzüne çıkmasına da yardımcı olacağız.’’ dedi.

601 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
..