Dolar : Alış : 3.5504 / Satış : 3.5568
Euro : Alış : 3.8744 / Satış : 3.8814
mediclub
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir25°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 12522 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Diyarbakır’da ‘Mesleki Eğitim Kampusu’ inşa ediliyor

26 Mayıs 2016 - 182 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Diyarbakır’da ‘Mesleki Eğitim Kampusu’ inşa ediliyor

mesleki egitim kampusu

Diyarbakır Valiliği tarafından yürütülen, Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen, ‘Diyarbakır’da Mesleki Eğitim ve Yerel Kalkınma Projesi’ kapsamında ‘Mesleki Eğitim Kampusu’ oluşturuluyor.

Proje kapsamında Diyarbakır/Sümerpark içerisinde bulunan yaklaşık bin 100 m2’lik bir alanda, Mesleki Eğitim Kampusu oluşturulacak. Yeni oluşturulacak merkezde kurulacak olan kampus ile ilin ihtiyaç duyduğu alanlarda düzenlenecek eğitimler doğrultusunda, ilgili sektörler için kalifiye ara eleman yetiştirilmesi sağlanacak.

UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ EL SANATLARI

Konu ile ilgili açıklama yapan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Merkezde kaynak, tekstil, kuaför, elektrik, taş işleme, seramik, cam atölyeleri ve Diyarbakır’ın unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarına yönelik atölyeleri açmayı planladıklarını ifade ederek, “Amacımız bu proje kapsamında işini daha iyi yapan, kalifiye, üretken ve gelişmelere açık bireyler yetiştirmektir.

KAMU, SANAYİ VE ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİ

Ayrıca bu proje ile Diyarbakır’da Kamu, Sanayi ve Üniversite işbirliği içerisinde, eleman ihtiyacı duyulan meslek gruplarına yönelik özel kurs planlamaları ve eğitimleri yapılarak gençlerin ve mesleki eğitim almak isteyen vatandaşların bu programdan yararlanması sağlanacak. Gelecekte bu kampüs içerisinde kadınlara özel bir alan oluşturularak kadınların burada mesleki eğitim almalarını planlıyoruz” dedi.

Vali Aksoy, Oluşturulacak merkez’in İl’de faaliyet gösteren pek çok sektör için kalifiye eleman ihtiyacını karşılaması açısından önemli olduğunu vurgulayarak, Gençlere yönelik yapılacak bu yatırımların geleceğe yatırım yapmak olduğunu söyledi. (Sait BAYRAM’ın Haberi)

 

120 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika