Dolar : Alış : 3.9039 / Satış : 3.9110
Euro : Alış : 4.8103 / Satış : 4.8189
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14141 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Diyarbakır’daki aydınlatma projesi revize edildi

11 Kasım 2015 - 1.716 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Diyarbakır’daki aydınlatma projesi revize edildi

Ana yolları ve bulvarları tamamen ışıklandırılmış bir Diyarbakır için ‘aydınlatma seferberliği’ başlatan Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (Dicle EDAŞ),  2015 yılı içerisinde planladığı 35 kilometre yolun aydınlatılmasına ait projeyi, 50 kilometreye çıkardı. Bu arada, çalışmaların tamamlandığı cadde ve bulvarlara dikilen aydınlatma direklerine elektrik verildi. Böylece Diyarbakır’ın birçok yerinde yollar ışıl ışıl aydınlandı. Bu durum kent halkı arasında da büyük bir memnuniyet yarattı.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Dicle EDAŞ Diyarbakır İl Müdürü Uğur Yaka, 2015 yılı içerisinde tamamlayarak hayata geçirmeyi planladıkları 10 ayrı orta refüj aydınlatma projesinden 8’inin tamamen bitirildiğini, geri kalan 6 projede ise sona yaklaştıklarını bildirdi. İlk etapta, 2015 yılı sonuna kadar yaklaşık 3.5 milyon liralık bir harcama ile başta şehir girişleri olmak üzere toplam 35 kilometrelik yolda aydınlatma çalışması yapılması planlandığını ifade eden İl Müdürü Yaka, şunları söyledi: ‘’Hazırladığımız yatırım planı çerçevesinde Laleş Bulvarı’nın Diclekent kavşağı ile Araştırma Hastanesi kavşağı arasındaki kısmı, Şanlıurfa yolunun Otogar kavşağı ile Gözeli kavşağı arasındaki kısmı, Selahaddin Eyyubi Bulvarı’nın Yeniyol kavşağı ile Mahabat Bulvarı kavşağı arasında kalan kısmı, Kamışlı Bulvarı’nın Nevruz Caddesi ile Şanlıurfa yolu bağlantısı arasında kalan kısmı ve Silvan yolunun Seyrantepe kavşağı ile Dicle Köprüsü arasında kalan kısmı aydınlatıldı. Yine şehrin muhtelif semtlerinde yeni açılan yollardaki refüjlere aydınlatma direği dikme ve yeni hat döşeme çalışmaları yapıldı.’’

ENERJİLERİ VERİLDİ

Dicle EDAŞ Diyarbakır İl Müdürü Uğur Yaka, çalışma yapılan 35 kilometrelik yolda altyapı ve üst yapı çalışmalarının tamamlandığını, buralara toplamda 1200 adet galvanizli aydınlatma direği dikildiğini de kaydetti. Yaka, bu yıl içerisinde yapılan aydınlatma çalışmaları sırasında 3 bin 5000 metre kablo montajının yapıldığını ve çalışmaların tamamlandığı cadde ve bulvarlardaki aydınlatma sistemlerine enerji verilerek, buraların ışıl ışıl bir görünüme kavuşturulduğunu da sözlerine ekledi.

İl Müdürü Yaka, yeni Havaalanı’nın bulunduğu Kamışlo Bulvarı’nda da aydınlatma çalışması başlattıklarını belirterek, ‘’Burası ve başka birkaç yerde yapılacak aydınlatma çalışmaları nedeniyle, 2015 yılı içerisinde 35 kilometre olarak planladığımız aydınlatma yatırım projesini, revize ederek 35 kilometreden 50 kilometreye yükselttik’’ dedi.

Dicle EDAŞ Diyarbakır İl Müdürü B.Uğur Yaka Diyarbakır'daki aydınlatma çalışmaları (4)

972 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika