Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir36°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14274 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Doğru “Birileri gidişata dur demeli”

16 Ocak 2016 - 481 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Doğru “Birileri gidişata dur demeli”

Batman’da artık süreklilik arzeden bir duruma gelen ve son zamanlarda çok sık olarak yaşanan elektrik kesintilerine tepki gösteren HÜDA PAR Batman İl Başkanı M. Emin Doğru, yaşanan elektrik kesintilerinin halkı mağdur ettiğini belirtti. Doğru, yaşanan elektrik kesintilerine tepki göstererek halkı mağdur eden bu elektrik kesintilerine birinin dur demesi gerektiğini söyledi.

İNSANLARIN EN TABİ HAKKIDIR

Elektrikten faydalanmanın insanların en tabii ve doğal hakkı olduğunu belirten Doğru, “Sosyal devletin görevlerinden biri de halkının bu ihtiyacını karşılamasıdır.. Devlet bu ihtiyacı ya direk kendisi veya kurumlar vasıtasıyla karşılamakla mükelleftir.” dedi.

“SAATLERCE HATTA GÜNLERCE SÜREN ELEKTRİK KESİNTİLERİ YAŞANMAKTADIR”

Batman’ın bazı mahallelerinde günlerce elektrik kesintisinin uygulandığını ve bu kesintilerle adeta halka eziyet edildiğini belirten Doğru sözlerine şöyle devam etti: “Aylardır halkımıza sistematik bir şekilde elektrik üzerinden eziyet edilmekte, bazı mahallelerde saatlerce hatta günlerce süren elektrik kesintileri yaşanmaktadır. Elektrik dağıtım şirketindeki yetkililerin bu işi kullanılan kaçağa bağlayarak işin içinden sıyrılmaya çalışmaları kabul edilemez. Hiçbir hukuk sisteminde birilerinin yapmış olduğu yanlışlardan dolayı halkın topyekûn cezalandırılması söz konusu değildir. Hiçbir şekilde kaçak elektrik kullanmaya tevessül etmeyen insanların yaşanan bu çetin kış mevsiminde böylesi bir uygulama ile mağdur edilmeleri kabul edilir bir durum değildir.”

“YETKİLİLERİN BİRAN ÖNCE GEREKLİ ADIMLARI ATMALARI GEREKİR”

Sorun karşısında yetkililerin bir an evvel adım atmaları gerektiğini belirten Doğru, “Hükümet yetkilileri başta olmak üzere, bu konuda yetkili olan tüm makamların aylardır dile getiriliyor olmasına rağmen yaşanan mağduriyetlere karşı sergilenen duyarsız tavır anlaşılır değildir. Söz konusu mağduriyetin giderilmesi için yetkililerin biran önce gerekli adımları atmaları gerekir. Aynı şekilde Dicle EDAŞ’ın da soruna karşı lakayt kalma durumundan vazgeçmesi, halkı adeta cezalandırma tavırlarından vazgeçmesi gerekir.” uyarısında bulundu. Doğru, açıklamanın sonunda ise gerekli adımların atılarak mağduriyetin giderilmemesi durumunda hukuki girişimlerde bulunacaklarının altını çizdi.

hüdapar batman

301 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..