Dolar : Alış : 3.7777 / Satış : 3.7845
Euro : Alış : 4.6367 / Satış : 4.6450
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir11°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 13882 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DTB’den ‘Nefes Kredisi’ çağrısı

14 Aralık 2016 - 635 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»DTB’den ‘Nefes Kredisi’ çağrısı

KOBİ’lere “Nefes Kredisi”nden faydalanmaları yönünde çağrı yapan DTB Başkanı Engin Yeşil, TOBB’ye bağlı oda ve borsa üyesi olan KOBİ’lere özel, sadece yüzde 9,9 yıllık faiz oranıyla 100 bin TL’ye kadar kredi verileceğini vurguladı.
Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil, KOBİ’lere “Nefes Kredisi”nden faydalanmaları yönünde çağrı yaptı. Ziraat Bankası Diyarbakır Girişimci Şube Müdürü Burhan Kaya ve Denizbank Plaza Şube Müdürü Ahmet Kadri Yıldız, DTB Başkanı Engin Yeşil, Başkan Yardımcısı Şeyhmus Ayhan ve Genel Sekreteri Kamuran Karadağ’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Yeşil, KOBİ’lerin finansmana erişimde yaşadıkları sıkıntılar ve enflasyonun çok üzerindeki kredi faiz oranları göz önünde bulundurarak, TOBB’nin “TOBB Nefes Kredisi” adı altında Ziraat Bankası, Denizbank ve Kredi Garanti Fonu arasında protokol imzalandığını belirtti. Bu kapsamda, TOBB’ye bağlı oda ve borsa üyesi olan KOBİ’lere özel, sadece yüzde 9,9 yıllık faiz oranıyla 100 bin TL’ye kadar kredi verileceğini anlatan Yeşil, DTB üyelerine bu krediden faydalanmaları önünde çağrı yaptı.

“500 BİN TL’LİK KATKI”
Kredi başvurusu yapmak isteyenlerin DTB’den faaliyet belgesi alarak ilgili bankalara gidebileceklerini belirten Yeşil, üye işletmelerin zor bir süreçten geçtiğini ve kredinin kendilerine katkı sağlayacağını vurguladı. Üyelerinin finansman sorunlarını gidermelerine yardımcı olmak amacıyla borsa olarak 500 bin TL’lik katkı sağladıklarına da dikkat çeken Yeşil, KOBİ’lerin, TOBB’nin de 5 milyon TL desteği ve bankaların kredi havuzu ile birlikte toplamda 10 milyon TL’lik destekten yararlanabileceğini dile getirdi. Yeşil, bu kredinin oluşumunu sağlayan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na da teşekkür etti.

609 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika