Dolar : Alış : 6.1360 / Satış : 6.1471
Euro : Alış : 6.9501 / Satış : 6.9626
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir39°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14275 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DTSO’da Mesleki Eğitim ve İstihdam seferberliği

04 Şubat 2017 - 736 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»DTSO’da Mesleki Eğitim ve İstihdam seferberliği

“Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği” bilgilendirme toplantısı Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda gerçekleştirildi. İŞKUR İl Müdürü İsmail Koç, DTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Metin Aslan, Mesut Altın, DTSO Meclis Üyeleri, İŞKUR yetkilileri ve Kredi Kayıt Bürosu’ndan uzmanların katıldığı toplantıda “Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği” konusunda detaylı sunumlarla katılıcılar bilgilendirildi.

ASLAN; “YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLU HALE GETİRİLDİ.”

Toplantının açılış konuşmasını yapan DTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Aslan, yapılan kanun değişikliği ile tehlikeli ve çok tehlikeli işlerden olup MYK tarafından standardı yayımlanmış olan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca yayımlanan tebliğlerde yer alan mesleklerde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi’nin zorunlu hale getirildiğini söyledi. Bu kapsamda tebliğlerin yayımlanmasını takiben 12 aydan sonra belgesiz kişilerin ilgili işlerde çalıştırılamayacağını belirten Aslan, bu vesile ile iş kollarında uzmanlaşmanın ve çalışanlar tarafından gerekli formasyonların alınarak, profesyonel iş hayatına uygun kalifiye iş gücünün sahada yer almasının önemini vurguladı.

ASLAN; “YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARIN TAM DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ”

Aslan konuşmasında; “Bizler DTSO yönetimi olarak, kentimizin ve bölgemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak ve çalışanların aktif iş gücü piyasasında nitelikli birer eleman olarak istihdam edilmelerinin önünü açmak adına mesleki yeterlilik ve bu kapsamda yürütülen faaliyetlerin tam destekçisi olduğumuzu belirtmek isteriz” dedi.

İSMAİL KOÇ; “AMAÇ GÜÇLÜ BİR İŞBİRLİĞİ”

İŞKUR İl Müdürü İsmail Koç ise yapmış olduğu konuşmada, ÇSGB Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ile TOBB arasında “Odalarda ve Borsalarda İŞKUR Hizmet Noktası” kurulması protokolü imzalandığını ve bu protokolle İŞKUR ile TOBB arasında işgücü piyasasında etkin bir şekilde işleyen bir işbirliği tesisinin hedeflendiğini belirtti.

Açılış konuşmalarından sonra, İŞKUR ve Kredi Kayıt Bürosu Uzmanları tarafından, Kare kodlu Çek, Alacak Sigortası, İŞKUR İstihdam Destekleri ve Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği konularında, katılımcılara detaylı sunumlarla bilgilendirme yapıldı.

734 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
..