Dolar : Alış : 3.9608 / Satış : 3.9679
Euro : Alış : 4.8853 / Satış : 4.8941
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14169 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DTSO’dan İnovasyon günleri etkinliği

29 Nisan 2016 - 842 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»DTSO’dan İnovasyon günleri etkinliği

inovasyon inovasyon (1)

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır AB Bilgi Merkezi ve Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen İnovasyon Günleri Eğitim Programı Plaza Otel’de gerçekleşti. Dicle Üniversitesi öğrencileri ve İşletme temsilcilerinin yoğun katılımda bulunduğu programda AB ve Türkiye’de İnovasyon, Üretim ve Hizmetlerde İnovasyon ve Yönetimi konularında workshoplar yapılarak katılımcılara bilgi verildi.

YENİ GİRİŞİMCİLERİ VE ADAYLARI DESTEKLİYORUZ

Toplantının açılışında konuşan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Aslan,  DTSO’nun önemli çalışmalarından birinin de işletmelerin ihtiyaç duydukları alanlarda eğitim programlarının geliştirilmesi, nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesi için yatırımların desteklenmesi ve aynı zamanda da, yeni girişimler için girişimci adaylarının eğitimi ve desteklenmesi olduğunu söyledi.

İNOVASYON BİZE YABANCI GELEBİLİR

Yeni gelişmeye başlayan sanayi ve farklı sektörlerde Ortadoğu pazarına açılan ticaret ile yaşadıkları siyasal sorunlar ve çatışmalar nedeni ile inovasyonun kendilerine yabancı gelebileceğine işaret eden Aslan, “Ancak küresel rekabetin gittikçe arttığı piyasa koşullarında, bizim gibi az gelişmiş bölgelerin ve illerin inovatif yaklaşımları daha çok geliştirmesi ve rekabet edebilirliği arttırması oldukça önemlidir” dedi.

KATILIMCILARA DETAYLI BİLGİ

Aslan, iki günlük program süresince uzmanlar tarafından inovasyon farkındalığı, inovasyon yönetim süreci ve işletmeler bünyesinde inovasyon sağlanması konusunda detaylı bilgilerin paylaşılacağını sözlerine ekledi. Açılış konuşmasından sonra Yeditepe Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü Öğretim görevlisi Doç. Dr. Aykut Arıkan, Zihin Emeği ve İnovasyon Yönetim Süreci ile İnovasyon Yetkinlikleri ve Farkındalığı konularında Workshop yaparak, katılımcılara detaylı bilgiler verdi.

(Sait BAYRAM’ın haberi)

423 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika