Dolar : Alış : 6.1242 / Satış : 6.1353
Euro : Alış : 7.2007 / Satış : 7.2136
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir34°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14288 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DTSO’dan, “KOBİ’lere Nefes Kredisi”

13 Aralık 2016 - 815 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»DTSO’dan, “KOBİ’lere Nefes Kredisi”

KOBİ’lerin finansmana erişimde yaşadıkları sıkıntılar ve enflasyonun çok üzerindeki kredi faiz oranları göz önünde bulundurarak, Diyarbakır ekonomisinde önemli yer tutan KOBİ’lerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere, “TOBB Nefes Kredisi” adı altında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Denizbank A.Ş. ile Kredi Garanti Fonu (KGF) arasında bir protokol imzalandığı bildirildi.

DTSO 1 MİLYON TL KATKI SAĞLADI

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, Nefes Kredisi kapsamında Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerinin finansman sorunlarını gidermelerine yardımcı olmak amacıyla 1 Milyon TL katkı sağladıklarını belirterek, “TOBB’un da 10 milyon TL desteği ve bankaların kredi havuzu ile birlikte toplamda 20 milyon TL destekten üyelerimiz yararlanılabilecektir” diye konuştu.

“ÜLKE OLARAK ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ”

Ülke olarak zor bir süreçten geçtiklerini, Diyarbakır’ın da bu süreçten çok yoğun bir şekilde etkilendiğini belirten Sayar, özellikle finansa erişimi kısmen de olsa kolaylaştırma adına bu kredinin üyelere katkı sağlayacağını düşündüklerini dile getirdi.

KREDİ TUTARI AZAMİ 100 BİN TL

Sayar, Bu kapsamda Üyelerinin Ziraat Bankası ve Denizbank’ın tüm şubeleri üzerinden söz konusu kredi başvurusunda bulunulabileceğine işaret ederek, “Azami 100 bin TL olacak şekilde üyelerimiz krediden yararlanabilecektir. Kredi başvurusu yapmak isteyenlerin DTSO’dan faaliyet belgesi alarak ilgili bankalara gidebilirler. Kredi teminatı yüzde 85 oranında Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaletiyle karşılanacaktır. Kredi brüt faiz oranı ise aylık yüzde 0,825 yıllık ise yüzde 9,90’dır” şeklinde konuştu.

(Sait BAYRAM’ın Haberi)

801 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..