Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.6484 / Satış : 4.6568
Euro : Alış : 5.4621 / Satış : 5.4720
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir34°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ekonomik yıkıntı onları bir araya getirdi!

15 Mayıs 2016 - 959 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Ekonomik yıkıntı onları bir araya getirdi!

SİDER (1)

Sokağa çıkma yasağının halen 5 mahallesinde devam ettiği Sur ilçesi’ndeki esnaflar, Sur İşadamları ve Toptancılar Derneği (SİDER)’i kurdu. Tamamı Sur’daki esnafların yer aldığı SİDER Genel başkanı Şükran Yılmaz, Son aylarda özellikle bölgede yaşanan olaylardan dolayı Sur esnafı olarak en fazla etkilenen grup olduklarını ifade ederek, Bu yaşananlar karşısında bir araya gelerek tekrar eski huzurlu ve bereketli ticari hayatlarına geri dönmek istediklerini söyledi.

Çatışmalar, operasyonlar ve sokağa çıkma yasaklarından dolayı ekonomik anlamda büyük bir çöküntü yaşayan Sur’daki esnaflar, yaşananlar karşısında bir araya gelerek tekrar eski huzurlu ve bereketli ticari hayatlarına dönmek amacıyla Sur İşadamları ve Toptancıları Derneği (SİDER) adı altında yeni bir oluşum başlattı.

“BÖLGENİN EKONOMİK LOKOMOTİFİ OLMAK İSTİYORUZ”

Geçtiğimiz günlerde kuruluşunu ilan eden dernek yöneticileri,  bugün Hilton Garden Inn Otel’de basın ile bir araya geldi.  SİDER Genel Başkanı Şükran Yılmaz, Merkezi Diyarbakır’da bulunan ve adını tarihi sur İlçesi’nden alan Sur İş Adamları ve Toptancıları Derneği (SİDER) adıyla bir sivil toplum hareketini kurduklarını ifade ederek, “Diyarbakır Sur ilçesi dahilinde bulunan toptancı ve İmalatçı üyelerimiz adına devlet kurumları nezdinde ekonomik ve sosyal alanda  (hibe-uzun vadeli ve faizsiz kredi-yer tahsisi v.b.) konularda girişimlerde bulunmak, dernek üyelerimizi devlet tarafından tahsis edilecek ortak bir alanda “Sur İmalatçı ve Toptancılar Sitesi” veya “ Diyarbakır sur Tekstil Kenti” adı altında  bir araya getirmek ve tahsis edilen  bu fiziki mekanların  uzun vadeli  geri ödeme  kolaylığı  sağlayarak esnafımızı işyeri  sahibi  yapmak, başta  bölgemiz olmak üzere  komşu  ülkelere  yapılan ticaret  ağını yaygınlaştırmak,  ilimiz v e bölgemizin ekonomik hayatına katkıda bulunmak üzere  her türlü girişimlerde  bulunmaktır. Vizyonumuz; yalnızca dernek üyelerimize mahsus olmak şartıyla çok kısa bir zaman dilimi içerisinde başta Doğu v e Güneydoğu illerinin perakendeci esnafı olmak üzere, komşu ülkelerin  gerek toptancı ve gerekse  perakendeci  esnafının  tüm  alışverişlerini  toplu bir ortamda, en hızlı, en kolay, en güvenli ve en ekonomik şartlarda yapabilecek bir fiziki ortamı hazırlayarak bölgenin ekonomik gücünün lokomotifi olmaktır”

“ESKİ GÜNLERİMİZE DÖNMEK İSTİYORUZ”

Son aylarda özellikle bölgede yaşanan olaylardan dolayı Sur esnafı olarak en fazla etkilenen grup olduklarını vurgulayan Yılmaz, “Bu yaşananlar karşısında bir araya gelerek tekrar eski huzurlu ve bereketli ticari hayatımıza dönmek istiyoruz. Her şeyi devletten bekleyen bir anlayıştan uzun olarak, bizler de devletimize bir sivil toplum hareketi olarak bir katkı sunmak üzere organize olmuş esnaf topluluğuyuz. Şimdilik 250’yi aşkın esnafın destek verdiği bu sivil hareketin kısa zamanda 400 civarına ulaşacağını ümit e diyoruz” dedi.

“ESNAFI İFLASTAN KURTARMAK İSTİYORUZ”

SİDER Genel Başkanı Yılmaz,  amaçlarının 33 medeniyete ev sahipliği yapan peygamberler,  sahabeler, azizler,  krallar diyarı  5. Haremi  Şerif  olarak kabul edilen ve  bir çok  semavi  dinin hayat  bulduğu  bu  kadim Diyarı Bekir  şehrinin  esnafını  iflasın eşiğinden kurtarmak olduğunu  ifade  ederek, “Yine istihdam alanları meydana getirmek ve ekonomik hayata önemli  bir katkı sağlamaktır. Alanında belki de dünyanın açık hava müzesi olan Sur ilçemiz ticaretin kalbiydi. Başta benzersiz tarihi ve dini mekanları  dünyada bir  eşi olmayan bu ilçemizin tarihi dokusunun daha fazla zarar görmemesi için Sur ilçesi dışında, ama yine sur ismiyle anılacak daha geniş bir alanda hizmet vermek yegane arzumuzdur. Bu amaçla bir araya gelen esnafımızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

(Sait BAYRAM’ın haberi)

SİDER (1)

464 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika