Dolar : Alış : 3.5583 / Satış : 3.5647
Euro : Alış : 3.8787 / Satış : 3.8857
mediclub
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir25°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 12513 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Genç çiftçilere 30 bin TL!

14 Nisan 2016 - 542 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Genç çiftçilere 30 bin TL!

Genc ciftciler (1) Genc ciftciler

Gıda Tarım ve Hayvancılık Diyarbakır İl Müdürlüğü’nde “Genç çiftçilere otuz bin TL hibe desteği projesi” çalışmalarına yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Diyarbakır İl Müdürlüğü Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Gıda Tarım ve Hayvancılık Diyarbakır İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Şefik Türker, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Sait Güzel, İlçe Müdürleri ve görevli personeller katıldı.

“AMAÇ TARIMDA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ SAĞLAMAK”

Burada konuşan İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin” desteklenmesi Hakkında tebliğin resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini söyledi. Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlamak amacıyla oluşturulan genç çiftçilere hibe desteğinin başladığını belirten Atalar, genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel ve hayvansal projeler, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere otuz (30) bin TL’ye kadar hibe ödenmesinin yapılacağını söyledi.

SON BAŞVURU 11 MAYIS

Atalar, kırsal alanda ikamet eden 18 ila 40 yaş aralığında, tarımsal faaliyetler gösteren veya göstermek isteyen başvuru sahiplerinin, ikamet ettiği ya da ikamet edeceği yere bağlı İlçe Müdürlüğüne başvuru yapacağını kaydetti. Atalar, nüfusu yirmi binden az olan yerleşim birimlerinde yararlanabileceklerini ve 11 Mayıs 2016 tarihine kadar başvuruların alınacağını vurguladı.

211 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika