Dolar : Alış : 3.9608 / Satış : 3.9679
Euro : Alış : 4.8853 / Satış : 4.8941
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14162 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

GÜNSİAD’ta ‘zorunlu’ kongre!

29 Ocak 2016 - 843 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»GÜNSİAD’ta ‘zorunlu’ kongre!

1992 yılının Aralık ayında Diyarbakır’da kurulan ve 1993 Mayıs ayında aktif olarak faaliyetlerine başlayan Bölgenin ilk ve köklü işadamı derneği olan Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜNSİAD) 3 yıldan sonra zorunlu olarak kongreye gidiyor. Başkan Yardımcısı Hacı Yusuf Korkmaz, GÜNSİAD olarak Mart ayında kongreye gitme kararı aldıklarını ifade ederek, kongre sonrası GÜNSİAD’ın eski aktif rolüne geri döneceğini söyledi.

Yaklaşık 23 yıl önce kurulan ve kurucu başkanlığını işadamı Mücahit Can’ın yaptığı Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜNSİAD) eski günlerini aratıyor.  Kurulduğu günden bu yana dönemin Cumhurbaşkanı, Başbakanı, Bakanları ve Milletvekilleri ile Avrupa ülkelerinin Büyükelçilikleri, Ateşeleri ve konsolonslukları ile bölgenin ekonomik sorunlarını paylaşan GÜNSİAD, son 3 yıldır tek bir faaliyet yok.  Bölgenin ekonomik ve sosyal sorunları ile ilgili yaptığı çalışmalarla ön plana çıkan ve bünyesinde hazırladığı projelerle bölge ekonomisine yön veren Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği’nin, yaklaşık 3 yıldan bu yana herhangi bir etkinlik ve açıklama yapmaması Diyarbakır ve Bölge işadamlarını üzüyor.

GÜNSİAD 3 YILDIR AKTİF DEĞİL

3 yıl önce yapılan kongre ile Bölgenin tanınmış işadamlarından Mahmut Odabaşı’nın yönetim kurulu başkanlığına getirilmesinin ardından sadece bir basın toplantısının gerçekleştirildiği GÜNSİAD’da sessizlik sona eriyor. Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen İşadamı Mahmut Odabaşı’nın iş yoğunluğundan dolayı faaliyetlerde durma noktasına gelen GÜNSİAD yönetim kurulu üyeleri, yeniden aktif hale gelmek için kolları sıvadı. Yönetim Kurulu üyeleri, Odabaşı ile görüşerek, Mart ayında kongreye gitme kararı aldı.

YENİDEN BÖLGENİN EKONOMİSİNE YÖN VERECEĞİZ

GÜNSİAD Başkan Yardımcısı Hacı Yusuf Korkmaz, Diyarbakır ve Bölgenin ilk ve köklü işadamı derneği olan GÜNSİAD’ın, aktif hale getirmek için çalışmalara başladıklarını ifade ederek, “Başkanımız sayın Mahmut Odabaşı’nın işlerinin yoğunluğundan dolayı Dernek ile çok fazla zaman harcayamıyor. Bu durum bizi de üzüyor. GÜNSİAD’ın yeniden eski günlerine dönmesi için Mart ayında kongreye gitme kararı aldık. Kongre ile birlikte GÜNSİAD’ı yeniden bölgenin ekonomik ve sosyal sorunlarına çözüm bulacak bir konuma getireceğiz” diye konuştu. (Sait BAYRAM’ın Özel Haberi) 

(bu haber sadece haberdiyarbakir.gen.tr’de)

günsiad mahmut odabaşı

447 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika