Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat bahçelievler evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14280 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hafriyatlara sıkı takip

24 Ağustos 2016 - 552 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Hafriyatlara sıkı takip

Hafriyatlara sıkı takip

Diyarbakır’ın daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent olması için çevre yatırımlarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, hafriyat ve inşaat atıklarını kaçak olarak kamusal alanlara ve doğal ortama bırakan kişi ve kurumları denetlemeyi sürdürüyor. Kentte tarım alanları, kamusal alanlar, parklar, cadde ve kaldırımlara hafriyat atıklarının kaçak olarak dökülmesini önlemek amacıyla Dokuzçeltik Mahallesi Hafriyat Döküm ve Bertaraf Sahası’nda hafriyat alanı oluşturan Büyükşehir Belediyesi, idari yaptırım yetkisini de kullanarak denetimlerini periyodik olarak sürdürüyor. Denetimlerle, hafriyat atıklarının kamusal alanlara ve doğal ortama bırakılması engellenmeye, atıkların hafriyat döküm ve bertaraf sahasına dökülmesi sağlanmaya çalışılıyor.

377 DENETİMDE 17 BİN LİRA PARA CEZASI KESİLDİ
Çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Çevre Kontrol ve Denetim Şube Müdürü Remzi Akgül, yılın ilk yedi ayında 377 denetim yapıldığını, uyarılara uymayan 21 firma ve kişiye 17 bin 206 lira para cezası kesildiğini bildirdi.  Hafriyatların Dokuzçeltik Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi Hafriyat Döküm ve Bertaraf Sahası’nda bertaraf edildiğini dile getiren Akgül, hafriyat döküm sahasının 58 milyon metreküp kapasiteli, 73 bin 200 metrekare büyüklüğünde olduğunu söyledi.

İNŞAATLARIN ATIK DÖKÜMLERİ KONTROL EDİLDİ
Denetimlerle ve ilçe belediyeleriyle kurulan otomasyon sistemiyle hafriyat atıklarının yol açtığı çevre kirliliğinin önüne geçilmeye çalışıldığını belirten Akgül, otomasyon sistemi sayesinde ilçe belediyelerin kazı izni ve ruhsat verdiği inşaatlarda hafriyat dökümünün kontrol edildiğini kaydetti. İzin verilen kazı işlemlerinin bilgilerinin otomasyon sistemine kaydedildiğini anlatan Akgül, böylece hafriyat döküm alanına gelecek atık miktarının önceden belirlendiğini, alana getirilen hafriyat miktarıyla otomasyon sistemindeki miktarın karşılaştırıldığını dile getirdi. Akgül, otomasyon sistemi ile kaçak hafriyat dökümünün yüzde 95 oranında azaltıldığını açıkladı.

HAFRİYATLAR GELİŞİ GÜZEL DÖKÜLMESİN ÇAĞRISI
2016 yılı başından bu yana alana 380 bine yakın hafriyat dökülerek bertaraf edildiğini bildiren Akgül, ayrıca sert olan inşaat hafriyatlarının Büyükşehir ve ilçe belediyelerin yürüttüğü yol çalışmalarında altyapı malzemesi olarak kullanıldığının bilgisini verdi. Şehir merkezinde yapılan tadilatlardan çıkan küçük hafriyat malzemelerinin taşınması konusunda sıkıntılar yaşandığını anlatan Akgül, vatandaşları ve firmaları, hafriyatları Dokuzçeltik Mahallesi Hafriyat Döküm ve Bertaraf Sahası’na götürmeleri konusunda uyardı.

552 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..