Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7488 / Satış : 4.7573
Euro : Alış : 5.4929 / Satış : 5.5028
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14271 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İnşaat sektörünün sorunları masaya yatırıldı

25 Şubat 2016 - 888 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»İnşaat sektörünün sorunları masaya yatırıldı

Çatışmalı süreç sebebiyle durma noktasına gelen ve Diyarbakır’ın lokomotif sektörü olan inşaat sektörünün sorunları masaya yatırıldı. Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) tarafından düzenlenen inşaat sektör toplantısı, sektör temsilcilerinin yoğun katılımıyla Hilton Garden İnn Oteli’nde gerçekleştirildi.

SAYAR: “SANCILI SÜREÇTEN GEÇİYORUZ”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, bölge olarak hem sosyal hem de ekonomik anlamda çok sancılı bir süreçten geçildiğini belirterek, her yönüyle ağır bir tablo ile karşı karşıya olduklarını dile getirdi.

 “SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNÜN MÜMKÜN DEĞİL”

Barış ortamının sağlanmadığı sürece ekonomi dahil mevcut tüm sorunların çözümünün mümkün olmadığına değinen Sayar, silahların susmamasının sosyal ve ekonomik sorunların her geçen dakika daha da ağırlaşmasına sebep olduğunu söyledi. Sayar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaşanan sorunlar sadece bölgemizle sınırlı kalmamaktadır. Maddi ve manevi büyük kayıplara neden olan çatışmalardan dolayı yaşanan acıların etkisi, ülkemizde var olan mevcut tüm sorunları derinleştirmekte, çözüm çok daha zor ve maliyetli hale gelmektedir ve bu savaşın kazananı olmayacaktır” Sayar, bu nedenle en öncelikli talebin ve temenninin elbette ki yaşanan kayıpların, ölümlerin son bulması ve yeniden diyalog içinde sorunların konuşulabileceği bir zemine geri dönülmesi olduğunu dile getirdi.

8 AYDIR İL VE BÖLGEDE İNŞAAT ÇALIŞMALARI DURDU

Yaşanan kaos ortamında, yaklaşık 8 aydır ilde ve bölgede inşaat çalışmalarının azaldığını, konut alım satımlarının düştüğünün altını çizen Sayar, özellikle kullanılan kredi ve sigorta işlemlerinde güvenlik algısı nedeniyle yeni ve olumsuz uygulamaların başladığının da altını çizdi.

BİRTANE: “ÇATIŞMALAR KENT PSİKOLOJİSİNİ ETKİLEDİ”

DTSO Meclis Başkanı Celalettin Birtane ise, özelikle Sur içinde yaşanan çatışmaların bütün kentin psikolojisini son derece olumsuz anlamda etkilediğini dile getirdi. Özellikle inşaat sektörünün kentin lokomotif sektörlerinden olduğunu dile getiren Birtane, öncü sektör olan ve etki alanının geniş olduğu inşaat sektöründeki sorunların kentin genel ekonomisini de olumsuz anlamda etkilediğini dile getirdi. DTSO olarak bu toplantıyı organize etmekteki amaçlarının inşaat sektör temsilcilerini bir araya getirerek mevcut sorunların çözümünde rol oynamak olduğunu belirten Birtane, katılımlarından dolayı da bütün sektör temsilcilerine teşekkürlerini iletti.

İKİ OTURUM HALİNDE YAPILDI

Açılış konuşmalarında sonra, birinci oturumda, Türkiye ve Bölgede İnşaat Sektörünün Durumu ve Yaşadıkları Sorunlar, Çatışmalı Sürecinin İnşaat Sektörüne Yansımaları, Ortadoğu’daki Gelişmelerin İnşaat Sektörüne Yansımaları ve Yeni Pazar Arayışları konu başlıkları üzerinden sektör temsilcileri görüşlerini belirterek karşılıklı istişarede bulundu. İkinci oturumda ise, Bölgedeki inşaat malzemeleri üretimi ve işletmelerin yaşadıkları sorunlar ile ildeki konut ihtiyacı konuları masaya yatırıldı ve bu konularda istişarelerde bulunuldu.

İnşaat sektörü sorunları masaya yatırıldı (3) İnşaat sektörü sorunları masaya yatırıldı İnşaat sektörü sorunları masaya yatırıldı (1) İnşaat sektörü sorunları masaya yatırıldı (2)

397 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika