Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir36°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14272 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İşsiz gençlere meslek eğitimi

26 Nisan 2016 - 1.263 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»İşsiz gençlere meslek eğitimi

İssiz genclere meslek egitimi İssiz genclere meslek egitimi1

Kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla DESOB tarafından hayat geçirilen Girişimcilik ve İş Danışmanlığı Merkezi Projesi’nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Burada konuşan DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, projede en büyük hedeflerinin Bölgede yaşanan kalifiye elaman sorunu ortadan kaldırmak ve kalifiye elamanlar yetiştirerek işsiz gençleri işletmelerle buluşturmak olduğunu söyledi.

Diyarbakır’da işletmelerinin en büyük sıkıntılarının başında yer alan kalifiye elaman sorununun çözülmesi ve işsiz gençlerin meslek edinmeleri için Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) tarafından hazırlanan Girişimcilik ve İş Danışmanlığı Merkezi Projesi hayata geçirildi. DESOB tarafından, zorunlu eğitimini tamamlamış iş kura kayıtlı gençlere meslek edindirme kursları, genel beceri ve girişimcilik eğitimlerinin verileceği projenin tanıtım toplantısı DESOB Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, Meslek Kuruluşları Başkanları, İŞKUR Temsilcileri ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

“AMAÇ KALİFİYE ELAMAN YETİŞTİRMEK”

Girişimcilik ve İş Danışmanlığı Merkezi projesinin açılış konuşmasını yapan Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu, projede en büyük hedeflerinin Bölgede yaşanan kalifiye elaman sorunu ortadan kaldırmak ve kalifiye elamanlar yetiştirerek işsiz gençleri işletmelerle buluşturmak olduğunu vurguladı. DESOB Başkanı Ebedinoğlu, “Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak bugüne kadar 80 gencimize Takı Tasarım kursu, Konfeksiyon sektöründe 200 gencimize Hazır Giyim ara eleman kursları, gençlerimizin kendi işlerini kurmaları için 50 bin TL devlet desteği için 600 genç girişimciye Girişimcilik Kursları düzenleyeceğiz. 2016 yılı itibari ile ise Birlik olarak 1000 gencimize Girişimcilik eğitimleri vermeyi planlamaktayız” dedi.

“GENÇLERE EĞİTİMLER VERİLECEK”

Ebedinoğlu, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından hibe çağrısına çıkılan AB Destekli Sektörel yatırım alanlarında Genç İstihdamın Desteklenmesi Programı kapsamında 01.03.2016 tarihinde imzalanan sözleşme ile DESOB Girişimcilik ve İş Danışmanlığı Merkezi projemiz başlamış bulunmakta olup, bu projemiz ile 40 gencimize kaynakçılık eğitimi, 50 gencimize girişimcilik eğitimleri ve iş sağlığı ve güvenliği konularında eğitimler verilecektir. Bunun ile birlikte proje süresince yaklaşık 500 örgün öğretimde ve işsiz gencimize rehberlik, iş danışmanlığı gibi bilgilendirmeler yapılacaktır” diye konuştu. (Sait BAYRAM’ın Haberi)

429 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
..