Dolar : Alış : 4.8365 / Satış : 4.8452
Euro : Alış : 5.6714 / Satış : 5.6816
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir37°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14274 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İyi Tarım nasıl yapılır?

08 Şubat 2017 - 456 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»İyi Tarım nasıl yapılır?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nce İyi Tarım Uygulamaları konusunda İl ve İlçe Müdürlüklerinde görevli tüm personele yönelik eğitim ve bilgilendirme toplantıları başladı.

İyi Tarım Uygulamaları ile ilgili yapılan bilgilendirme toplantılarından birincisi, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Serhat Tantekin tarafından gerçekleştirildi.

Oldukça geniş katılımın sağlandığı toplantıda Tantekin, İyi Tarım Uygulamalarının ne olduğuna yönelik geniş bir bilgilendirme yaptıktan sonra; Tüketicilere, perakendecilere ve çevreye sağladığı Faydaları ile ilgili bilgiler vererek, İyi Tarım Uygulamalarının Topraktan sofraya kadar uzanan bütün üretim ve pazarlama aşamalarına değindi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İyi Tarım Uygulamaları ile ilgili devam eden eğitim ve bilgilendirme toplantılarının Ocak – Mayıs 2017 döneminde tamamlanmasının planlandığı belirtilerek, “İyi Tarım Uygulamaları Eğitim ve Bilgilendirme toplantıları, şubeler ve merkez ilçeler için Diyarbakır Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Toplantı ve Konferans Salonlarında gerçekleştirilirken, diğer İlçeler için yapılan toplantılar ise İlçe Müdürlükleri veya İlçe Müdürlüklerince belirlenen yerlerde gerçekleştiriliyor. Haftada iki kez gerçekleştirilen toplantılarda iyi tarım uygulamalarının ne olduğu anlatılarak, iyi tarım uygulamalarının önemine değiniliyor. İyi tarım uygulamalarının hangi kriterleri yerine getirmesi gerektiği, nasıl yapıldığı, denetimlerinin ne şekilde yapıldığı, yararları ve iyi tarım yapmak isteyen üreticilerin bu konuda izlemesi gereken yollar değinilen diğer konu başlıklarıdır” denildi.

452 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..