Dolar : Alış : 3.9608 / Satış : 3.9679
Euro : Alış : 4.8853 / Satış : 4.8941
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14169 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kadınlardan, Şiddete karşı ulusal çağrı

12 Kasım 2015 - 1.183 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Kadınlardan, Şiddete karşı ulusal çağrı

Diyarbakır İş Kadınları Derneği (DİKAD) Başkanı Reyhan Aktar, DİKAD Yönetim Kurulu Üyeleri Adalet Keskin ve Müzeyyen Kaya ile birlikte Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil’i makamında ziyaret ederek DİKAD çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil’i ziyaret eden DİKAD Başkanı Reyhan Aktar, Diyarbakır’da kadına yönelik şiddeti protesto etmek amacıyla ulusal çağrı yapacaklarını söyledi.

Aktar, DİKAD olarak 25 Kasım düzenlenecek Kadına Yönelik Şiddette Uluslar arası Mücadele Günü İçin de hazırlıklar yaptıklarını belirterek, “2015 Mart Ayında ‘Yüzümüze Bakmaya Yüzünüz Olsun’ sloganı ile ses getiren çalışmayı tekrar gündeme getireceğiz. Diyarbakır’da çeşitli billboardlarda asılan afişlerimizi 25 Kasım’da tişört olarak hazırlayıp, ilimizde bulunan Kadın örgütleri ve sivil toplum kuruluşları ile giyerek ulusal bir çağrı yapacağız” dedi.

Karacadağ Kalkınma Ajansının desteklediği, ‘İş Kadınları Deneyimlerini Paylaşıyor’ projesi kapsamında Ankara Girişimci İş Kadınları (ANGİKAD) ile 2016 Ocak Ayında Ankara’da, 2016 Mart Ayında Diyarbakır’da buluşacaklarını hatırlatan Aktar, “Bu buluşmamızda her zaman olduğu gibi Diyarbakır Ticaret Borsa’sını da yanımızda görmek bizleri mutlu edecektir” şeklinde konuştu.

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Kadına yönelik şiddete karşı olduğumuzu her platformda da dile getiriyoruz. Bu konuda yapacağınız duyarlılık çalışmaları şiddet duygusunu toplumda daha da azaltacağını düşünüyor ve bu projeye olan desteğimiz her zamanda ifade edeceğiz” dedi.

İş kadınlarının ekonomik faaliyetlerde daha aktif ve daha fazla yer alabilmesi için başarı deneyimlerini bir birleri ile  paylaşmalarının önemli olduğunu vurgulayan Yeşil, “Diyarbakır Ticaret Borsası olarak deneyimlerin paylaşılmasında fayda görüyoruz. Aynı zamanda bizlerde farklı Oda ve Borsalarımız ile deneyim paylaşımları için çaba sarf ediyoruz.İş Kadınlarının Oda ve Borsa gibi iş çevrelerini temsil eden kurumların yönetiminde yer almaları hem kendilerinin gelişmesini hem de kurumların gelişmesine önemli katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu. (Sait BAYRAM)

ULUSAL ÇAĞRI 1 ULUSAL ÇAĞRI

718 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika