Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7488 / Satış : 4.7573
Euro : Alış : 5.4929 / Satış : 5.5028
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14271 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kadoğlu’ndan Teşvik sistemindeki değişikliğe destek

14 Temmuz 2016 - 484 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Kadoğlu’ndan Teşvik sistemindeki değişikliğe destek

kadooglu

Yatırım teşviklerinin illerin gelişmişlik düzeyine göre tespit edilmesini, 2011 yılında yayımlanan “Yeni Dönem, Yeni Hedefler” raporunda önerdiklerini belirten TÜRKONFED Başkanı Kadooğlu, teşvik paketinde yer alan Eximbank kredilerinin kullanımının kolaylaştırılmasının da KOBİ’lerin finansmana erişimini artıracağını vurguladı.

Bölgelerarası gelişmişlik farklarını azaltmak, yerelden bölgesele ve ulusal düzeyde sürdürülebilir bir kalkınma hamlesi başlatmak, istihdamı teşvik etmek için uzun süredir çalışmalar yapan TÜRKONFED, 2011 yılında uygulamaya başlanan bölgesel teşvik sisteminin sıkıntılarını, yine aynı yıl “Yeni Dönem, Yeni Hedefler” raporunda ayrıntılarıyla aktarmıştı. Raporda, “Yatırım teşviklerinin illerin gelişmişlik düzeyine göre tespit edilmesi” gerektiğini vurgulayan TÜRKONFED, yatırım teşviklerinde sektörler NUTS 2 bölgelerine göre tespit edilirken, vergi ve benzeri destek avantajlarının da aynı bölge içindeki illerin gelişmişlik düzeyine göre belirlenmesinin önemine değinmişti.

“Binali Yıldırım’ın Başbakanlığında kurulan 65. Hükümet’in teşvik sisteminde yeni bir değişikliğe gitmesi, illere ve sektörlere özel teşvik uygulanmasının hazırlıklarına başlaması konfederasyon olarak 2011 yılında dile getirdiğimiz önerilerin doğruluğunu göstermektedir” diyen TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, aradan geçen beş yılda önerilerin dikkate alınmasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Kadooğlu, teşvik sisteminde yapılacak değişikliğin, özellikle az gelişmiş bölgeler ve iller için orta gelir tuzağından çıkışta ivme yaratacağını düşündüğünü ifade etti.

Kadooğlu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde hem bölge ekonomisine can suyu olması hem de terörden oluşan yaraların sarılmasını da sağlayacak destek ve teşvik uygulamalarını desteklediklerine değinerek, ‘’TÜRKONFED olarak en önemli misyonlarımızdan biri olan KOBİ’lerimizin sürdürülebilir kalkınmamıza verdiği katkının artması, katma değeri yüksek teknolojili üretime ve yüksek teknoloji ürünlerine yönelmesinin yeni kredi imkânları ile desteklenmesi, kredi kullanımının kolaylaştırılması önem verdiğimiz konuların başında gelmektedir” dedi.

2011 yılında yayımladıkları “Yeni Dönem, Yeni Hedefler” raporunu hatırlatan Kadooğlu, teşvik paketinde yer alan Eximbank kredilerinin kullanımının kolaylaştırılması noktasında da TÜRKONFED’in politika önerisini paylaştığını vurguladı. Sürdürülebilir kalkınma ve bölgesel gelir farklarının azaltılması için KOBİ’lerin finansmana erişiminin sağlanmasının önemli olduğunu aktaran Kadooğlu, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan ve ihracatçıların yıllardır yaşadığı, Eximbank tarafından istenen teminat mektubu sorununun çözülmesi yolunda adım atılmasını önemsediklerini belirtti.

358 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika