Dolar : Alış : 3.9276 / Satış : 3.9347
Euro : Alış : 4.8223 / Satış : 4.8309
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14147 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kadooğlu: “Rating kuruluşlarına reformlarla yanıt verelim”

30 Eylül 2016 - 478 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Kadooğlu: “Rating kuruluşlarına reformlarla yanıt verelim”

tarkan-kadooglu

Türkiyeyi yatırım yapılabilir ülkeler kategorisinden not indirimi ile çıkartan Moody’s gibi rating kuruluşlarına reformlarla yanıt verilmesinin doğru bir yöntem olacağını belirten Kadooğlu, mali disiplinin korunması, üretim ve yatırımın desteklenmesinin önemli olduğunu söyledi.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu, Samsun’da gerçekleştirilen Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi toplantısı açılışında rating kuruluşlarına karşı verilecek en güzel cevabın ekonomik ve yapısal reformları hızlandırmak olduğunu söyledi. TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu (İDK) tarafından 2015 yılı Aralık ayında başlatılan Kadının Çok Yönlü Güçlendirilmesi Projesi’nin üçüncü toplantısı Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde düzenlendi.

“YANIT VERİLSİN”

Toplantının açılışında Türkiye’nin ekonomi ve toplumsal gündemine değinen Kadooğlu, rating kuruluşu Moody’s’in not indirimi kararına reformlarla yanıt verilmesinin ülke itibarını artıracağını da vurguladı. 15 Temmuz sürecinin toplumun ortak sağduyusu ile bertaraf edildiğini hatırlatan Kadooğlu, bu süreçte ekonomi yönetiminin de başarılı bir kriz yönetimi ile ilk şokun atlatılmasını sağladığını ifade etti.

EKONOMİK VE YAPISAL REFORMLARI HIZLANDIRMAMIZ GEREKİR

Kadooğlu, “Şimdi yapmamız gereken üretim ve yatırımın önünü açacak, ekonomik ve yapısal reformları daha da hızlandırmaktır. Türkiye ekonomisi olağanüstü gelişmelerin yaşandığı böyle bir dönemde dirençli olduğunu göstermiştir. Mali disiplinin korunması, reformların hızlandırılması, üretim ve yatırımların ivme kazanması Moddy’s gibi rating kuruluşlarına da verilecek en güzel cevaptır. Rating kuruluşlarına reformlarla yanıt verelim. Demokrasiden Yeni Anayasa’ya, insan haklarından hukukun üstünlüğüne, ekonomi ve yapısal reformlardan AB sürecine kadar uzlaşma kültürü ile atılacak her adım, Türkiye’nin de itibarını artıracaktır” dedi. (www.haberdiyarbakir.gen.tr)

477 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika