Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat bahçelievler evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir36°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14280 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kadooğlu: “Yeni anayasa’nın ön koşulu toplumsal uzlaşmadır”

27 Temmuz 2016 - 340 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Kadooğlu: “Yeni anayasa’nın ön koşulu toplumsal uzlaşmadır”

tarkan kadooglu

TÜRKONFED Başkanı Kadooğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Liderler Zirvesi’nde, Yeni Anayasa yapım süreciyle ilgili siyasi partilerin uzlaşı yolunda irade beyan etmelerini önemsediğini ifade ederek, “TÜRKONFED olarak, Yeni Anayasa’ya Doğru raporumuzda dile getirdiğimiz katılımcı demokrasi ve uzlaşı kültürünün bu irade beyanı ile hayata geçmesi en büyük beklentimizdir” dedi.

“ORTAYA KONAN İRADEYİ ÖNEMSİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen liderler zirvesinde siyasi parti liderlerinin, darbe girişimine karşı toplumun tüm kesimlerinin ortaya koyduğu sağduyu ve uzlaşıyı devam ettireceklerine dair ortaya konan iradeyi önemsediklerini belirten Kadooğlu, “Demokrasilerde uzlaşı kültürü önemlidir. Toplumun artık ayrıştıran değil, uzlaştıran bir siyaset diline ihtiyaç vardır. Dün ortaya konan tablo ülkemiz ve milletimiz açısında demokrasinin her alanda içselleştirilmesinde önemli bir adımdır” diye konuştu.

“DEMOKRATİK DEVLET CUMHURİYETİMİZİN TEMİNATIDIR”

“Demokratik, laik, çağdaş bir hukuk devleti, Cumhuriyetimizin ve geleceğimizin teminatıdır. Askeri darbeler, muhtıralar ve kalkışmalar öncelikle demokrasiye, cumhuriyetimize ve millet iradesine karşı girişimlerdir” diyen Kadooğlu, 15 Temmuz gecesi ülkemizin, demokratik laik cumhuriyetin sonunu getirebilecek çok tehlikeli bir saldırıyı, tüm kesimlerin sağduyusu sayesinde atlattığını vurguladı.

DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKILMASI GEREKİR

Kadooğlu, Demokrasiye ve millet iradesine inanan tüm kesimlerin, her koşul ve şart altında demokrasiye sahip çıkması gerektiğinin altını çizerek, “Toplumun farklı kesimleri arasında yakalanan uzlaşının, siyasi partilerimiz tarafından demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğü gibi çağdaş bir devletin temel taşlarının sağlamlaştırılması, birlik ve beraberliğimiz ile toplumsal barışın korunması noktasında devam ettirilmesi gerekmektedir. Dün yaşanan olumlu tablo bu yolda önemli bir eşiktir. Toplumsal uzlaşının, siyasi partiler vasıtasıyla korunması ve kalıcı hale getirilmesi ülkemiz, milletimiz ve demokrasimiz için önemli bir kazanım olacaktır” şeklinde konuştu.

“TOPLUMSAL UZLAŞMA, DEMOKRATİK REJİMLERİN VAZGEÇİLMEZİDİR”

Ülkenin “Orta Demokrasi Tuzağı”ndan çıkışının anahtarının katılımcı bir demokrasi kültüründen geçtiğini belirten Kadooğlu, toplumun tüm kesimlerinin bir araya geldiği, çok sesli, çok renkli, çok kültürlü, katılımcı bir anayasanın hazırlanmasının, iç barışın tesis edilmesine, birlik ve beraberliğin perçinlenmesine önemli katkı sağlayacağını aktardı.

338 Total Views 3 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
..