Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7524 / Satış : 4.7609
Euro : Alış : 5.4833 / Satış : 5.4932
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir35°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14272 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa’da toplandı!

06 Ağustos 2015 - 650 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa’da toplandı!

Sait BAYRAM

Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantısı, Diyarbakır Valisi Sayın Hüseyin Aksoy başkanlığında, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in katılımıyla Şanlıurfa’da yapıldı. Toplantıya Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi adına Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Dairesi Başkanı Necati Pirinçcioğlu ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası adına Başkan Yardımcısı Metin Aslan katıldı. Toplantıda; Haziran, Temmuz ve Ağustos 2015 döneminde gerçekleştirilen faaliyetler ele alındı.  Toplantı ile ilgili olarak Ajans Yönetim Kurulu Başkanlığınca şu açıklama yapıldı.

DESTEKLERİMİZ DEVAM EDİYOR!

2015 yılında GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın koordinasyonu ve finansmanıyla, Ajansımız tarafından GAP Organik Tarım Değer Zinciri Pilot Uygulamaları Mali Destek Programı yürütülmüştür. Program için son başvuru tarihi olan 12 Haziran 2015 tarihine kadar Ajansımıza 13 proje başvurusu yapılmış ve yapılan Mali ve Teknik değerlendirmeler sonucu bu projelerden 12 tanesi başarılı olarak kabul edilmiştir.  Organik ürün üretimi ve işleme kapasitesinin arttırılmasına, bölgesel ürün çeşitliliğinin geliştirilmesine ve yenilikçiliğin teşvik edilmesine, pazarlama ve markalaşma kabiliyetlerinin kazandırılmasına, örgütlenme ve kurumsallaşmanın desteklenmesine katkıda bulunması hedeflenen GAP Organik Tarım Değer Zinciri Pilot Uygulamaları Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan proje listesine Ajans web sayfasından erişilebilir.

DOĞRUDAN FAALİYET DESTEĞİ PROGRAMI KAPSAMINDA 8 PROJE DESTEKLENECEK!

Toplantıda 2015 yılı Temmuz döneminde Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı kapsamında yapılan 9 proje başvurusu değerlendirildi. Gerçekleştirilen teknik ve mali değerlendirme sonucu başarılı olan 8 projeye yaklaşık 410 bin TL mali destek (hibe) sağlanacak.

DESTEKLENEN 39 PROJENİN UYGULAMASI BAŞARIYLA TAMAMLANDI!

Ajansımız tarafından uygulanması 2013 yılında başlatılan Sanayi ve Turizm Altyapısı Mali Destek Programları ile uygulaması 2014 yılında başlatılan Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programının uygulaması başarı ile tamamlandı. 2014 yılı KOBİ, Sanayi Altyapısı ve Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programları kapsamında destek verilen projelerin uygulaması ise devam ediyor.  Toplantıda; uygulaması sona eren 2013 yılı Turizm Altyapısı Mali Destek Programı, 2013 yılı Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı ve 2014 yılı Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı’nın kapanış raporları ile uygulaması devam 2014 yılı KOBİ Mali Destek Programı, 2014 yılı Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı ve 2014 yılı Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı’nın ilerleme durumları gözden geçirildi.

2015 YILI FAALİYETLERİ ELE ALINDI!

Ajansımız 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun doğrultusunda hazırlanan 2015 Yılının ilk altı ayında Çalışma Programı’nda öngörülen ve Bölge kalkınmasına katkı sağlayan bir çok faaliyet gerçekleştirmiştir. Toplantıda, Ajans birimlerinin 2015 yılı ilk altı ayı içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetler ile bütçe uygulamaları hakkında Yönetim Kurulu’na bilgi verildi.

2016 Yılı Çalışma Programı, Bütçesi ve Verilecek Mali Destekler Tartışıldı!

Bilindiği gibi Ajansımız tarafından her yıl hazırlanan programlar çerçevesinde bir sonraki yıl verilecek mali destekler için cari yılın son çeyreğinde proje teklif çağrısına çıkılmaktadır. Toplantıda, Ajans Genel Sekreterliğince hazırlanan 2016 yılı Çalışma Programı ve Bütçe taslağı Yönetim Kuruluna sunuldu.  Ayrıca, Ajans Genel Sekreterliğince hazırlanan Çalışma Programı ve Bütçe çerçevesinde 2016 yılında uygulanacak mali destek programları ile ilgili olarak Yönetim Kuruluna sunum yapıldı.

Karacadag Kalkinma Ajansi Yonetim Kurulub  (1) Karacadag Kalkinma Ajansi Yonetim Kurulub  (3)

 

 

433 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika