Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7077 / Satış : 4.7162
Euro : Alış : 5.4848 / Satış : 5.4946
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir36°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14272 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Karacadağ Kalkınma Ajansı toplandı

12 Ocak 2016 - 600 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Karacadağ Kalkınma Ajansı toplandı

Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Şanlıurfa’da düzenlendi. Toplantıya, Şanlıurfa Valisi Sayın İzzettin Küçük başkanlığında, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eyüp Sabri Ertekin, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi adına Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Dairesi Başkanı Necati Pirinçcioğlu katıldı.

ŞANLIURFA TEKSTİLDE MARKA ŞEHİR OLACAK!

Basına kapalı olarak düzenlenen toplantı sonrası Ajans tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada, Ülkenin pamuk üretiminin tek başına yarıya yakınını karşılayan ve önümüzdeki dönemde sulama olanaklarının artması ve yapılan Ar-Ge çalışmaları sayesinde verim ve kalitede stratejik bir konuma gelecek olan Şanlıurfa ilinin bu potansiyelini fırsata çevirmek amacıyla 22 Mayıs 2015 tarihinde Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi içerisinde hazır giyim imalatçıları için ayrılmak üzere Hazır Giyim Organize Sanayi Bölgesi’nin (HOSAB) temelleri Bakan Faruk Çelik tarafından atıldığı belirtilerek, “Söz konusu adanın daha işler ve verimli bir şekilde çalışmalarını sürdürebilmesi adına firmaların ortak sorunlarının çözülmesi için üniteler barındıracak, bölgeyi diğer bölgelerde üretim yapan işletmeler için cazibe merkezi kılacak bir merkezin kurulması ve işlerlik kazandırılmasına yönelik talep Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nün öncülüğünde, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ile İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından Ajansımıza iletilmiştir. Bölgeyi kaliteli ve etik kurallara uygun üretim yapan sektör firmaları için bir cazibe merkezine çevirme misyonu ile hazırlanan Hazırgiyim Organize Sanayi Bölgesi Küme Koordinasyon Merkezi projesinin Ajansımızca Güdümlü Proje olarak desteklenmesine karar verilmiştir. Kurulacak olan merkez, firmaların, işlerini daha kaliteli, hızlı ve standartlara uygun bir biçimde yapmaları için gerekli olan; Ortak Eğitim ve Danışmanlık, Ortak Bakım Onarım, Ortak Tedarik ve Ortak Sosyal İmkânlarla ilgili ihtiyaçlarını karşılayacaktır” denildi.

Toplantıda ayrıca Diyarbakır Lojistik Merkez hazırlık çalışmaları, iki aylık program ilerleme raporları, 2016 yılı bütçesinin kesinleştirilmesi ve Ajans insan kaynakları politikasına ilişkin gündemler görüşüldü.

Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu  (2) Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu  (1)

388 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
..