Dolar : Alış : 3.9039 / Satış : 3.9110
Euro : Alış : 4.8103 / Satış : 4.8189
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14141 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Karacadağ Kalkınma Ajansı Urfa’da toplandı

11 Mart 2016 - 566 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Karacadağ Kalkınma Ajansı Urfa’da toplandı

Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük başkanlığında Şanlıurfa’da yapıldı. Ajans Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda; Şubat 2016 döneminde gerçekleştirilen faaliyetler, devam eden proje uygulamalarının ilerleme durumları, 2015 yılı bütçe uygulama sonuçları ve Ajansın 2015 yılı Faaliyet Raporu ile diğer gündem konuları ele alındı.

Toplantı ile ilgili olarak Ajans Yönetim Kurulu Başkanlığınca yapılan açıklamada, 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı ve Teknik Destek Programının start alınacağı belirtilerek, şöyle denildi: “Ajansımız Yönetim Kurulu, TRC2 Bölgesinin kalkınması, gelişmesi ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesinde acil tedbirlerin alınmasına, bölge için önemli olabilecek stratejik eylemlerin başlatılmasına ve gerçekleştirilmesine ve büyük hacimli yatırım kararlarına kısa vadede etki edilmesi ve yönlendirilmesine katkı sağlayacak ‘yenilikçi, acil ve stratejik nitelikli’ araştırma, planlama ve fizibilite çalışmaları ile diğer faaliyetlere destek sağlamak amacıyla önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı’nı (DFD) uygulama kararı almıştır.

2016 YILINDA TEKNİK DESTEK UYGULANACAK

Ayrıca bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamak amacıyla 2016 Yılı Teknik Destek Programı’nın (TD) uygulanmasına karar verilmiştir.

135 PROJEYE DESTEK VERİLDİ

Bu güne kadar Ajansımız tarafından doğrudan faaliyet mali destek programı kapsamında 100 ve teknik destek programı kapsamında 135 proje destek almaya hak kazanmıştır. 2016 Doğrudan Faaliyet Desteği Mali Destek Programı ile Teknik Destek Programı’nın başvuru rehberleri ile diğer destekleyici belgelere www.karacadag.org.tr üzerinden erişilebilir” (Sait BAYRAM)

Karacadağ Kalkınma Ajansı  (1) Karacadağ Kalkınma Ajansı  (2)

347 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika