Dolar : Alış : 3.9362 / Satış : 3.9433
Euro : Alış : 4.8335 / Satış : 4.8423
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir24°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14142 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kasaplar Odası Başkanı denetimlerini sürdürüyor

09 Ağustos 2015 - 1.172 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Kasaplar Odası Başkanı denetimlerini sürdürüyor

Diyarbakır Kasaplar ve Besiciler Odası Diyarbakır’da bulunan kasapları denetledi. Denetleme sonucunda temizlik konusunda hassasiyet gösteren Diyarbakır Kasaplar ve Besiciler Odası Başkanı Hacı Atlı Diyarbakır’da hizmet veren kasapların tüm uygun koşulları yerine getirdiğini vurguladı. Denetleme sırasında hiç kimseye ceza kesilmezken birkaç eksiği bulunan kasaplarda ikaz edildi.

Diyarbakır Kasaplar ve Besiciler Odası Başkanı Hacı Atlı hedeflerinin müşterilerinin sağlıklı hijyenik ortamlarda kesilmiş et sunmaları olduğunu belirtti. Damgasız et asla almayınız , Atlı, “Hijyenik olmayan ortamlarda et satarak halkımızın sağlığıyla oynayan kişilerin her zaman karşısında olacağız” diye konuştu.

ET FİYATLARINA MÜDAHALE EDİLMELİ

Et fiyatlarının yüksek olduğunu hükümetin bir an önce fiyatlara müdahale etmesini belirten Başkan Atlı, “Dana fiyatları çok yüksek saman ve yem fiyatları çok düşük olması halinde et fiyatları yüksek hükümetin biran önce müdahale etmesi gerekir. İthal etin piyasaya girmesi gerekir. Fiyatların düşmesi için önümüzde kurban bayramı var ve besiciler bazıları fırsatçılık yapıyorlar. Fiyatları yükseltiyorlar. Bunda da en çok esnaf ve tüketiciler oluyor. Yerel yönetimler yani belediyeler müdahale etmeleri gerekir diye düşünüyorum onlarca defa sorunlarımızı ilettiğimiz halde bir çözüme kavuşmamış kaçak kesim sağlıksız hijyen olmayan etler mahallerde ve sokaklarda et kesimi yaparak halkın sağlığı ile oynanmaktadır. Kayıt dışı merdiven altı birçok esnaf var  ilgililere defalarca sorunlarımızı dile getirdik kimse bu konuda bir çözüm getirmediler. Bizi dikkate almıyorlar” dedi.

HALKA ÇAĞRI

Et fiyatları konusunda da halkı uyaran Başkan Atlı, “Halkımıza çağrımız uyarmak istiyorum hazır kıyma konusunda  bugün dana kıyma eti 31 veya 32 TL’yi bulduğu halde   15 TL’ye 20 TL’ye hazır kıyma satılıyorsa halkımızın bunu çok iyi bir şekilde bilmesi gerekir ileriye dönük hastalıklara mahal veriyor kuzu kıyma fiyatları da aynı  15-20 tl ye satılıyorda onun içinde ne olduğu etlerin maddelerin halkımızın düşünmesi gerekir. Biz asla  fırsat vermiyeceğiz halkımızın sağlığı ile oynayanlara devamlı denetimlerimiz olacaktır kimsenin gözünün yaşına asla bakmayacağız odamız olarak elimizden geleni yapmaya çalışacağız odamıza kayıtlı olan esnaflarımızdan hiçbir şekilde tereddüt ve şüphe etmeden gönül rahatlığı ile etlerini alabilirler. Bundan böyle Diyarbakır Besiciler Odası olarak her türlü sorumluğu üzerimize alıyoruz” diye konuştu.

DENETİMLER DEVAM ETMELİ

Denetleme sırasında kasaplık yapan esnaf Mehmet Kurt bu tür denetimlerin sık sık yapılması gerektiğini belirterek, Diyarbakır Besiciler ve Kasaplar Odası Başkanı Hacı Atlı’ya teşekkür etti. Bu tür denetlemelerin kendilerini sevindiğini belirten Kurt, “Êsnafı ani denetleyen oda başkanımız Hacı Atlı tek tek etleri kontrol etti. Bu yaptığı duyarlı denetimler hem bizim hem halkımızın sağlığı adına yapılmaktadır kendisine teşekkür ederim” diye konuştu.

1 (1) DSC_0014

549 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika