Dolar : Alış : 3.9608 / Satış : 3.9679
Euro : Alış : 4.8853 / Satış : 4.8941
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14169 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

‘Kent Ormanı ciğerimizdir’

26 Kasım 2015 - 673 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»‘Kent Ormanı ciğerimizdir’

Diyarbakır Kent Konseyi, Amed Ekoloji Meclisi bileşenleri ve sivil toplum örgütleri, Kent Ormanı’nın askeriyeye devredilmesine itirazda bulunmak için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün önünde eylem yaptı. Eylemde, “Kent Ormanı ciğerimizdir, ciğerimizi dağlayanlar Ankara’da oturanlardır” pankartı açıldı

Diyarbakır Kent Konseyi, Amed Ekoloji Meclisi bileşenleri ve sivil toplum örgütleri, Kent Ormanı’nın askeriyeye devredilmesine itirazda bulunmak için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün önünde bir basın açıklaması yaptı. Eylemde, “Kent Ormanı ciğerimizdir, ciğerimizi dağlayanlar Ankara’da oturanlardır” pankartı açıldı. Kurumlar adına açıklama yapan Amed Ekoloji Meclisi Eşsözcüsü Özgür Köroğlu, “Kent Ormanı’nın askeriyeye peşkeş çekilmesine itirazda bulunmak için dilekçe vereceklerini” belirtti.

“YEŞİL ALANLAR YOK EDİLİYOR”

İnsanların betona hapsedildiğini belirten Köroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın görevinin kentlerde yeşil alan oluşturmak ve kentlere ormanlık alan kazandırmak olmasına rağmen bunun aksine, kentte bulunan yeşil alanları yok ettiğini aktardı. Köroğlu, konuya itiraz etmek için, tüm yurttaşların 6 Aralık’a kadar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne bireysel olarak başvuruda bulanabileceklerini söyledi. Verilen dilekçede, verilen kararın kentin gelişimini etkileyeceği, kentin hava koridorunu engelleyeceği ve kentin askeri alana ihtiyacı olmadığı için, plan değişikliğine itirazda bulundukları ifadeleri yer aldı. Açıklamanın ardından yurttaşlar, dilekçelerini Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne verdi.

‘Kent Ormanı ciğerimizdir’ 3 ‘Kent Ormanı ciğerimizdir’ ‘Kent Ormanı ciğerimizdir’ 1 ‘Kent Ormanı ciğerimizdir’ 2

430 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika