Dolar : Alış : 3.8390 / Satış : 3.8459
Euro : Alış : 4.5092 / Satış : 4.5173
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir13°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 20 Kategoride 13806 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KKA Kurulu Başkanı Özkılıç oldu

17 Aralık 2015 - 721 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»KKA Kurulu Başkanı Özkılıç oldu

Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın “Danışma Organı” olarak işlev gören kalkınma kurulunun yeni başkanı, Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ramazan Özkılıç oldu.

Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın Kalkınma Kurulu toplantısı Şanlıurfa’da yapıldı. Toplantıya, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Vali Yardımcıları Uğur Sezer, Tarık Açıkgöz, DTB Başkanı Engin Yeşil, DTB Meclis Başkanı Ahmet Ay, DTB Başkan Yardımcısı Şehmus Ayhan ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantıda, Kalkınma Kurulu’nun eski başkanı Ebubekir Bal’ın 1 Kasım genel seçimlerinde Diyarbakır’dan milletvekili seçilmesi nedeniyle başkanlık seçimi yapıldı. Seçimde üyelerin çoğunluğunun oyunu alan DTB Başkan Yardımcısı Ramazan Özkılıç, Karacadağ Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu’nun yeni başkanı oldu.

KALKINMA KURULUNUN BAŞKANI ÖZKILIÇ OLDU

Başkanlığa seçilen Ramazan Özkılıç, “Ajansımız, kurulduğu andan itibaren bölgemize büyük bir heyecan getirmiştir. Kalkınma Kurulu bölgemizin her kesiminden kurum ve kuruluşları bir araya getirerek, önemli bir platform olmuştur. Önümüzdeki dönemde kalkınma kurulumuzun daha etkin olarak çalışması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Kalkınma Ajansımız şimdiye kadar yapmış olduğu çalışmalarla bölgeye bir heyecan getirmiştir. Kendilerine çalışmalarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyorum. Diyarbakır ve Şanlıurfa’nın kalkınması için bundan sonra da kalkınma kurulu olarak elimizden geleni yapacağız” dedi.

ÇİFTÇİ: TEMELDE İNSANIN KALKINMASI YATMALIDIR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise, Kalkınma Kurulunun Ajansının ufuk açacağına inancının tam olduğuna işaret ederek, “Tüm çalışmalarımızın temelinde insanın kalkınması yatmalıdır. Bölge için daha çok çalışmamız gerekiyor. Bölge halkının kalkınması için yenilikçi bir gözle çalışmalarımızı yürütmeliyiz. Bölgemize çağ atlatacak, yeni ve büyük projeleri gündemimize almalıyız. Bunun arkasındayız. Tarihi turistik değerleri ile dünyada çok önemli bir yere sahip olan Diyarbakır ve Şanlıurfa’nın bu potansiyelinin gün yüzüne çıkmasına yönelik çalışmalarımızı yönlendirmeliyiz” dedi.

KALKINMA KURULU BAŞKANI SEÇİLDİ  (3) KALKINMA KURULU BAŞKANI SEÇİLDİ  (1) KALKINMA KURULU BAŞKANI SEÇİLDİ  (2)

276 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika