Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7488 / Satış : 4.7573
Euro : Alış : 5.4929 / Satış : 5.5028
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir35°CSıcak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14271 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KKA’dan organik tarım için 2 milyon TL’lik bütçe

02 Aralık 2015 - 549 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»KKA’dan organik tarım için 2 milyon TL’lik bütçe

Karacadağ Kalkınma Ajansı, gerçekleştirdiği toplantıda kasım ayı faaliyetlerini değerlendirdi. Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın Diyarbakır’daki binasında yapılan toplantıya Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, Büyükşehir Belediyesi Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Daire Başkanı Necati Pirinççioğlu, Urfa Valisi İzzettin Küçük, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar, Diyarbakır Vali Yardımcısı Tuğba Koşal, Urfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eyüp Sabri Ertekin ve Urfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Mahmut Kırıkçı katıldı.

ORGANİK TARIM İÇİN 2 MİLYON BÜTÇE AYRILDI

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantı sonunda yapılan yazılı açıklamada, 2015 yılında GAP Organik Tarım Değer Zinciri Pilot Uygulamaları Mali Destek Programı’nın uygulanmaya başlandığı,  programın tekrarlanabilir ve ölçeklenebilir boyuta hitap edebilmesi için 2016 yılında da devamına karar verildiği kaydedildi. 2016 yılında yürütülecek mali destek programıyla, organik tarım sektörünün, gıda, tekstil ve turizm gibi çeşitli ekonomik faaliyetlerin yaygınlaştırılmasının amaçlandığına dikkat çekilen açıklamada, bu program sayesinde, Diyarbakır ve Şanlıurfa illerinin organik tarım potansiyelinin katma değere dönüştürülerek bölge, ulusal ve uluslararası ölçekte bir marka haline geleceği ifade edildi. Açıklamada, program için 2 milyon TL kaynak ayrıldığı, 2016 yılı Ocak ayında teklif çağrısına çıkılmasının planlandığı dile getirildi.

YENİLENEBİLİR ENERJİ PROJELERİ

Açıklamada, 2015 yılı yatırım programında yer alan ‘Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımının ve Enerji Verimliliğinin Arttırılması Projesi (YEEV)’ kapsamında bölgede sanayi işletmelerinin enerji verimliliğini arttıran tedbirlerin uygulanacağı ifade edildi. Enerjide dışa bağımlılığın azaltılması için ‘Sanayide Enerji Verimliliğinin Arttırılması Pilot Uygulamaları Mali Destek Programı’nın başlatıldığına işaret edilen açıklamada, söz konusu çalışmalar için 3 milyon TL kaynak ayrıldığı ve 2015 yılı Aralık ayı sonunda teklif çağrısına çıkılmasının planlandığı kaydedildi.

Karacadağ Kalkınma Ajansı toplantısı (1)

336 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika