Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.7488 / Satış : 4.7573
Euro : Alış : 5.4929 / Satış : 5.5028
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14271 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Lisans tamamlama hakkını istiyorlar!

29 Aralık 2016 - 1.454 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Lisans tamamlama hakkını istiyorlar!

Uzun yıllardan bu yana Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın değişik birimlerinde tarım ve sağlıkla ilgili görev yapan ‘teknik’ sınıfında çalışan Tarım-Ziraat Teknikerleri, lisans tamamlama hakkını istiyorlar. Konu ile ilgili imza kampanyası başlatan tarım teknikerleri, Sağlıkla ilgili personele açılan Teknik bir bölümde lisans tamamlama hakkının tüm tarım teknikerlerine de verilmesi gerektiğini belirttiler.

Ülke Tarımına gönül veren, Tarıma çok uzun yıllardan bu yana emek veren ve sahada birebir çalışan üreten, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı Ziraat Teknik ve Meslek (Tarım , Ev Ekonomisi) Liselerine sınavla alınarak çoğunluğunun yatılı olarak Bakanlığa bağlı Tarım Liselerinden mezun olduklarını ifade eden teknikerler, şu çağrıda bulundular:

“Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının değişik birimlerinde uzun yıllardan bu yana Tarım ve Sağlıkla ilgili görev yapan “Teknik “ sınıfında çalışan personeliz. Çoğumuz 05.05.1994 tarihinde Anadolu Üniversitesi ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında yapılan protokol ile Özel bir sınava tabi tutularak, Tarım Ön Lisans ve Veteriner Sağlık Teknikeri Ünvanı ile Ön Lisans eğitimimizi tamamladık. Bazılarımızda değişik Üniversitelerin Meslek Yüksek Okullarından mezunuz. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında ve Özel iş yerlerinde, Tarım Teknikeri ve Veteriner Sağlık Teknikeri kadrolarında görev yapmaktayız.

“LİSANS TAMAMLAMA HAKLARI TANINMIŞTIR”

Bilindiği üzere, Açık Öğretim Ön Lisans mezunlarından; Öğretmenlere, İlahiyat, Sağlık, Adalet, Polis…vb. mezunlarına “LİSANS TAMAMLAMA” hakları tanınmıştır. Ancak biz “TARIM” meslek mensuplarına bu hak halen tanınmamıştır. Tarım ekonomisi alanında uzaktan –açık öğretim yöntemi ile lisans tamamlanması günümüz teknolojisinde mümkündür. Ayrıca, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında görev yapan “Veteriner Sağlık Teknikerleri” Sağlık Lisans Tamamlama hakkından yararlanarak, Ziraat Fakültelerinin “Zootekni” bölümünde öğrenimlerini sürdürmektedirler. Yani Sağlıkla ilgili personele açılan teknik bir bölümde lisans tamamlama hakkı tüm tarım teknikerlerine de verilmelidir.

“SINAVSIZ TARIM LİSANS TAMAMLAMA HAKKININ VERİLMESİNİ İSTİYORUZ”

Ön Lisans mezunları için Dikey Geçiş Sınavları düzenlenmekte olup, kontenjanlar çok sınırlı olduğundan yerleşme olanağı çok kısıtlıdır. Bu nedenle, diğer “Meslek Yüksek Okulu “mezunlarına tanınmış olan” Sınavsız tarım lisans tamamlama” hakkının biz “Tarım ön lisans” mezunlarına da verilmesini talep ediyoruz” (www.haberdiyarbakir.gen.tr –ÖZEL HABER

1429 Total Views 2 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika