Dolar : Alış : 4.0332 / Satış : 4.0405
Euro : Alış : 4.9670 / Satış : 4.9760
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14232 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mali Müşavirlerden Vekillere çözüm önerisi

16 Aralık 2015 - 1.491 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Mali Müşavirlerden Vekillere çözüm önerisi

Diyarbakır Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Erkan Azizoğlu, Sur’da yaşanan sokağa çıkma yasağı ve operasyonlarla birlikte ticaretin durma noktasına geldiğini ifade ederek, zor durumda bulunan esnafların sorunlarının giderilmesi için 5 maddelik bir öneri paketini Diyarbakır Milletvekillerine sunduklarını söyledi.

DİYARBAKIR’IN TİCARETİ DURMA NOKTASINA GELDİ

Diyarbakır ve Sur ilçesinde son zamanlarda yaşanan olaylar ve sokağa çıkma yasakları nedeni ile Ticaret durma noktasına geldiğini, iş camiasının ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kaldığını hatırlatan Azizoğlu, “Bu süreçte Barış ve Huzur ortamının tekrar sağlanması, Ticaretin devam edebilmesi, istihdamda kayıpların olmaması ve iş camiasının zararların en aza indirilmesi için gerekli kalıcı adımların atılması kaçınılmaz bir hale geldiği sizlerin de malumudur. Bu konularla ilgili olarak Diyarbakır iş camiasının ve ilgili odaların girişimleri olduğunu biliyoruz. Bizim dikkat çekmek istediğimiz husus: Zamana bağlı ve yerine getirilmediğinde ekonomik yaptırımla karşı karşıya kalınacak durumların bu süreçte önüne geçilmesidir” dedi.

BU TEDBİRLER ESNAFI RAHATLATACAKTIR

Azizoğlu, 5 maddelik öneri paketini de şöyle sıraladı:

“01.01.2016 Tarihinde yürürlüğe girecek olan ve cezai yaptırım uygulanacak olan Akıllı Yazar Kasa uygulamasının ertelenmesi. 01.01.2016 Tarihinde yürürlüğe girecek olan ve cezai yaptırım uygulanacak olan ETebligat uygulamasının ertelenmesi. Zaten çok zor durumda olan Diyarbakır Vergi Mükelleflerinin birde İncelenmeye alınması o işletmeleri daha da zor duruma sokmaktadır. Bu nedenle zaman aşımlı dosyalar dışında yapılan vergi incelemelerinin şartlar ve ekonomi düzelene kadar yapılmaması. Vergi ve özellikle ödenmemesi halinde indirimlerin uygulanmadığı ve yüksek faiz uygulanan Sigorta ödemelerinin ertelenmesi. Sokağa çıkma yasağı uygulamasının devam ettiği Sur ilçemizde mevcut binlerce vergi mükellefi için Maliye Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, İş Kur ve TÜİK gibi kurumlara verilmesi gereken Beyan, Bildirim ve Ödemelerin mücbir sebep kapsamında değerlendirilerek ertelenmesi. Diyarbakır Esnaf ve Tüccarlarının bu süreci daha kolay aşmasını sağlayacaktır” (Sait BAYRAM’ın ÖZEL HABERİ)

erkan azizoğlu

462 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika