Dolar : Alış : 3.9362 / Satış : 3.9433
Euro : Alış : 4.8335 / Satış : 4.8423
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir22°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14143 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mustafa Akkul, GÜNDOKFED’in patronu oldu

23 Kasım 2015 - 864 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Mustafa Akkul, GÜNDOKFED’in patronu oldu

Bölgenin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Güneydoğu ve Doğu Anadolu Kuyumcular ve Mücevherciler Federasyonu genel kurulu yapılarak, yeni yönetim organlarını seçildi. Genel Kurul’da GÜNDOKFED’in Genel Başkanlığına Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Mustafa Akkul seçildi.

Delegelerinin tamamının oyunu alarak federasyon Genel başkanlığına seçilen Mustafa Akkul, başkanlığını yaptığı Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar odası (DİKO) bölgede oldukça etkili faaliyetler yapan bir sivil toplum kuruluşu haline getirmesi ile tanınıyor.

“BU GÖREVİ LAYIKIYLA YAPACAĞIM”

Genel kurul sonunda yeni yönetiminde Van, Şırnak, Bingöl, Siirt, Cizre, Doğubayazıt, Mardin kuyumcular odaları yer aldı. Federasyon başkanlığına seçilen Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası (DİKO) başkanı Mustafa Akkul, kendisini bu göreve önerip seçilmesini sağlayan oda, dernek ve bölge başkanlarına teşekkür ederek, “Bu göreve layık gören sizlere layık olacağımıza inanmanızı istiyoruz. Burada yani Diyarbakır’da DİKO adına gerek ilimizde gerekse bölgemizde yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olarak görmenizi istiyor ve beraber birçok faaliyet yapacağımıza inanmanızı istiyoruz. Bu konuda federasyon olarak başta hem bölgemiz için hayırlı ve yararlı işler yapacağımızdan kuşkunuz olmasın. Hem bu çatışmalı ortamdan hem de barışın gelmesi için elimizden geleni yapacağız. Bunları tabi ki sizlerle beraber sizlerin gücü ile ancak yapabiliriz” dedi.

“YANIMIZDA OLMANIZI BEKLİYORUZ”

Delegelere teşekkür eden Akkul, “Bu konuda bize verdiğiniz yetkiye teşekkür ediyor bir de her zaman yanımızda olmanız da oldukça önem arz etmektedir. Ve yineleyerek diyorum ki başta bu gergin ortam olmak üzere bütün üyelerimizin, esnafımızın, imalatçılarımızın, pazarlamacı ve toptancılarımızın sorunlarına çözüm arayışları içerisinde olacağımıza ve çözümü bulmak için olağanüstü bir çaba içine gireceğimizden zerre kadar kuşkunuz olmasın” diye konuştu.

YAPMAK İSTEDİĞİMİZ ÇOK SAYIDA PROJEMİZ VAR

Akkul, İleriki süreçte, düşündükleri ve yapmak için uğraştıkları çok sayıda projelerinin olduğunun altını çizerek, “Bu konuda gergin ortamın bitmesi ile beraber peş peşe bu projelerimizi hayata geçireceğiz. Bu konuda hazırlıklarımız devam etmektedir. Öncelikli hedefimiz, üyelerimiz arasındaki dostluk, kardeşlik ve dayanışma ruhunu pekiştirmektir. En başta yapmamız gereken bu yardımlaşma ve dayanışma kaynaşma faaliyetleri olmalıdır. Sonrası zaten beraberlik içinde çözüme kavuşturulur. Yine bir sorun haline gelen esnafımızın güvenlik sorununa kolektif bir çözüm arayışımız olacaktır. Üyelerimiz başta olmak üzere bölge insanımızın hukuksal, sosyal, ekonomik, politik faaliyetlerinde her zaman yanlarında olup, sorunlarına, dertlerine çareler arama çabalarına ortak olacağız. Bu konuda hepimize görev düşmektedir. Bu vesile ile sizlere tekrar teşekkür ediyor, Allah’a emanet olun” şeklinde konuştu. (Sait BAYRAM)

20151122_012901 20151121_195655

465 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika