Evden eve nakliyat sitemiz istanbul ilçelerindeki. Firmalarin listesi icin lutfen ziyaret ediniz. gaziosmanpaşa evden eve nakliyat gaziosmanpasa evden eve nakliyat/ kağıthane evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat halkalı evden eve nakliyat
Dolar : Alış : 4.6484 / Satış : 4.6568
Euro : Alış : 5.4621 / Satış : 5.4720
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir33°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14266 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ortak hedef: Barış kültürünün geliştirilmesi!

21 Nisan 2016 - 1.306 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»Ortak hedef: Barış kültürünün geliştirilmesi!

Ortak hedef-DOGÜNKAD (1) Ortak hedef-DOGÜNKAD

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları (DOGÜNKAD) ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Şubesi’nin işbirliğiyle düzenlenen ‘Gelecek Geliyor’ projesi kapsamında düzenlenen Çalıştay’ın sonuç bildirgesi açıklandı. Bildirgede, Birlikte barış kültürünün yaygınlaştırılmasının ortak hedefleri olduğu belirtilerek, Ekonomik işbirliğinin de geliştirilmesi konusunda yeni faaliyetlerin planlanması gerektiği ifade edildi.

Karacadağ Kalkınma Ajansı ile Ankara Kalkınma Ajansı’nın ortaklaşa yürüttüğü Sosyal Etkileşim Programı (SEP) kapsamında, Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları (DOGÜNKAD) ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Ankara Şubesi’nin işbirliğiyle hazırlanan “Gelecek Geliyor” projesi çerçevesinde düzenlenen Çalıştay’ın sonuç bildirgesi açıklandı.

‘GELECEK GELİYOR’ PROJESİ

DOGÜNKAD Başkanı Nevin İl, Projenin Ekim ayından itibaren uygulanmaya başlandığını belirterek, Projeyle; Ankara ve Diyarbakır’daki kadın dernekleri, Türkiye’nin 2023–2071 gelecek vizyonuna katkı sağlamak için ortak hedef belirleyip, birlikte işbirliği yapmak ve ‘’Gelecek Geldi’’ adlı network ağı oluşturulması hedeflendi. Bu amaçla projenin ilk bölümünde,  Diyarbakırlı 20 kadın, Ankaralı 20 kadınla birlikte Başkentte 3 gün süreyle inovasyon, sürdürülebilir teknolojik yenilikle vizyon belirleme ve stratejik planın nasıl yapılacağı konusunda ortak eğitim aldı. Projenin ikinci ve son aşamasında ise Ankaralı kadınlar, Diyarbakır’a gelerek, Diyarbakırlı kadınlarla sosyal ağ kurma ve gelecek planlama konusundaki eğitim programına katıldı” dedi.

“BARIŞ KÜLTÜRÜNÜN YAYGINLAŞTIRILMASI ORTAK HEDEFİMİZDİR”

İl, Program sonunda da alınan kararları şöyle açıkladı:

“İletişim her koşulda sağlanmalı ve sürdürülmelidir. Karşılıklı empati geliştirilmesi için yeni çalışmalar yapılmalıdır. Ekonomik işbirliğinin geliştirilmesi konusunda yeni faaliyetler planlanmalıdır. Birlikte barış kültürünün yaygınlaştırılması ortak hedefimizdir”

(Sait BAYRAM’ın Özel Haberi)

498 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika