Dolar : Alış : 3.9276 / Satış : 3.9347
Euro : Alış : 4.8223 / Satış : 4.8309
HAVA DURUMU
hava durumu

Diyarbakir23°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 21 Kategoride 14142 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

OSB’de Kongre heyecanı!

25 Mart 2016 - 1.477 kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»OSB’de Kongre heyecanı!

Ulu-Özkılıç-Karavil

Diyarbakır’ın ekonomisinin bel kemiği olan ancak bünyesinde yaşanan sorunlarla gündeme gelen Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde 2 Nisan’da kongre yapılacak. Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Başkan Vekilliği için yapılan kongrede iki liste yarışacak. Şimdi Başkanvekili Abdulkadir Karavil ve İşadamı Tahsin Ulu’nun listelerinin yarışacağı kongrenin çekişmeli geçeceği öğrenildi

1996 yılında dönemin hükümeti tarafından Diyarbakır-Elazığ karayolu üzerinde yapılan ve o günden bugüne adeta sorun yumağı haline gelen Organize Sanayi Bölgesi’nde bugünlerde seçim heyecanı yaşanıyor. 2 Nisan’da yapılacak Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Başkan Vekilliği seçimleri için Abdulkadir Karavil ve Tahsin Ulu adaylıklarını açıkladı. İki listenin yarışacağı seçimlerin oldukça çekişmeli geçeceğe benziyor. 2 yılda bir yapılan seçimlerin OSB’nin sorunlarına çözüm bulunması için bir fırsat niteliğinde olduğu belirtiliyor. Seçimlere katılımın yüksek olması beklenirken, adaylar üyeleri kongreye davet etti.

OSB’DE HAYVANLAR OTLUYOR

20 yıldır birçok sorunla boğuşan Organize Sanayi Bölgesi’nde halen sorunlara çözüm bulunamadı. İhate duvarının halen yapılmadığı Organize Sanayi Bölgesi’nde hayvanlar otlamayı sürdürürken, Arıtma tesisi de bulunmuyor. Yıllar önce dönemin yönetimleri tarafından hazırlanan Demir yolu ve İstasyon projesinin halen onaylanmadığı OSB’de, Altyapı sorunu, sanayicilerin parsellasyon, tevdit ve ifraz sorunları devam ediyor. Çöp sorunun da devam ettiği Organize Sanayi Bölgesi’nde yönetim tarafından sanayicilerin ucuz enerji almaları amacıyla hayata geçirilen ‘elektrik özelleştirilmesi’ projesinin de tam anlamıyla uygulanmadığı, sanayicilerin yine normal enerji tarifesi üzerinden enerjileri tükettiği öğrenildi.

EK OSB SORUN YUMAĞI

Yine ek OSB’in de alt yapı sorunu hale çözümlenmemiş. Yol sorunu bulunan Ek OSB’de, yatırımcılar şahsa ait tarladan geçmek zorunda kalıyor. Yağmurlu havalarda çamur deryasına dönen tarladan geçen sanayiciler aynı zamanda elektrik kesintileriyle karşı karşıya bulunuyor. Peyzaj ve aydınlatma sorunlarının da bulunduğu Ek OSB’de, sanayiciler zor şartlarda yatırım yapmaya çalışıyor.

ÖZKILIÇ: ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞAN ADAY KAZANIR

Diyarbakır Organize Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSİAD) Başkanı A. Aziz Özkılıç, 2 Nisan’da yapılacak seçimlerde yarışacak iki adaya ve listelerine başarılar dileyerek, “İki aday da sanayicimizdir. Bu süreçte sanayicilerimiz sorunlarını çok daha rahatlıkla dile getirebiliyorlar. Her iki adayında sanayicilerimize hizmet edeceğine inanıyorum. Bu bir hizmet yarışıdır. Zamanı olan, kapısı sanayicilere açık olan, sorunlara çözüm bulan listenin kazanacağına inanıyorum. OSB’deki yatırımcılarımıza bu seçimin hayırlı olmasını diliyorum. Özellikle Tahsin Ulu’nun burada çözüm odaklı çalışmalar yapacağına inancım tamdır. Kendisi iki dönemdir bizim dernek yönetimimizde yer alıyor. Başarılı olacağına şüphem yoktur. Her iki adaya da bir kez daha başarılar diliyorum” diye konuştu.

(Sait BAYRAM’ın Özel Haberi)

OSB YatırımOSB-Hayvan otlatılıyor

831 Total Views 1 Views Today

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika